AFS Academy to samouczek dla użytkowników systemów rolnictwa precyzyjnego AFS, oferowanych przez firmę Case IH. Poza tym, w aplikacji dostępne są również aktualności z zakresu rolnictwa precyzyjnego.

Aplikacja głównie koncentruje się jednak na modelu e-learningowym. Case IH AFS Academy jest łatwy w użyciu i dostarcza użytkownikom informacji – zwykle w formie krótkich filmów dostępnych online – objaśniających podstawy, zastosowania oraz inne zagadnienia związane z rolnictwem precyzyjnym, które stanowi przedmiot zainteresowania systemów AFS opracowanych przez Case IH. 

Z doświadczenia wiemy, że krótkie filmy instruktażowe są bardzo skutecznym medium do przekazywania know-how – wyjaśnia Maximilian Birle, szef działu AFS Customer Training EMEA.

Już z chwilą publikacji aplikacja oferuje dostęp do ok. 100 filmów edukacyjnych i samouczków – a liczba ta będzie stopniowo wzrastać. Oprócz filmów omawiających podstawy, aplikacja udostępnia także filmy na temat zagadnień technicznych, np. instalacji i kalibracji systemów prowadzenia lub ich działania, a także oprogramowanie do tworzenia map AFS.

- W aktualnościach są zawarte także zalecenia dotyczące nowego systemu telematycznego AFS Connect. Dzięki nim zainteresowani użytkownicy mogą poznawać możliwości oferowanych przez nas rozwiązań telematycznych krok po kroku. Stale poszerzamy zakres tematyczny zagadnień i na bieżąco uzupełniamy aktualności. Na przykład, osoby zainteresowane informacjami na temat kalibracji kąta skrętu lub po prostu wskazówkami dotyczącymi montażu narzędzi, znajdą je właśnie tutaj – podkreśla Birle.

 Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać na smartfony lub tablety z systemem Android lub Apple iOS. Słowo kluczowe: Case IH AFS Academy.