Belgijska firma AVR zajmuje się projektowaniem i produkcją maszyn do kompleksowej uprawy ziemniaka. W swojej ofercie ma nie tylko maszyny do sadzenia, usuwania łęcin, zbioru ale także do transportu, wyładunku czy formowania pryzm. Jednakże, podczas Mazurskiego Agro Show, naszą uwagę przyciągnął dwurzędowy kombajn – Spirit 6200.

Stanowi on złoty środek pomiędzy kompaktowym kombajnem jednorzędowym – Spirit 6100 a flagową samobieżną Pumą 3 (cena około 600 tys. euro). Model Spirit 6200 o szerokości roboczej wynoszącej 1650 mm (dwurzędowy), ze zbiornikiem o pojemności 6 ton, zbiornikiem na kamienie, dwoma podestami oraz palcowymi separatorami kamieni (w opcji można wybrać także szczotkowe), kosztuje katalogowo około 120 tys. euro. Tak więc Spirit 6200 może być niezłą alternatywą dla znanych i droższych marek jak Grimme czy Ropa.

W podstawowej wersji otrzymamy: hydrauliczny system umożliwiający skontrowanie przechyłu bocznego maszyny, zaś na liście wyposażenia dodatkowego znajduje się także możliwość dołożenia siłownika do pozycjonowania podajników i taśm. W „podstawie”, regulacji dokonujemy ręcznie, z kabiny ciągnika.

Za dopłatą można otrzymać sterownik, który wyręczy nas z konieczności kontroli przechyłu. Podest dla pracowników sortujących pomieści do pięciu osób.Dodatkowym atutem Spirita 6200 jest możliwość przystosowania do zbioru innych warzyw: buraków, marchwi itp. 

Kombajn jest napędzany z wałka WOM oraz układu hydraulicznego ciągnika. Spirit 6200 posiada również własny, niezależny układ hydrauliczny, napędzany z wałka WOM.

Zaprezentowany podczas Mazurskiego Agro Show model, miał na swoim koncie przepracowane ponad 40 ha i taki areał nie zrobił na maszynie większego wrażenia.