Brona talerzowa US (USH – wersja składana hydrauliczne), to masywna konstrukcja przeznaczona wyłącznie do intensywnej pracy pożniwnej (nie jest oferowana z hydropakiem). Według przedstawicieli producenta, narzędzie sprawdzi się w trudnych warunkach – z dużą ilością resztek pożniwnych.

Co ją do tego predysponuje? Przede wszystkim solidna rama z dwoma rzędami talerzy oddalonych od siebie o 1 m i sporym prześwicie między talerzami. Tarcze prezentowanej talerzówki (produkt włoskiej firmy Ofas) miały średnicę 610 mm. To sporo, a opcjonalnie mogą być też 620 mm.

Każdy talerz został wyposażony w zabezpieczenie przeciw kamieniom w postaci spiralnej sprężyny. Jak mówią przedstawiciele firmy, jest to rozwiązanie droższe od gumowych elastomerów, ale trwalsze i przede wszystkim lepiej pracujące. Talerze zostały oczywiście osadzone w bezobsługowych piastach.

3-metrowa brona talerzowa Staltech US waży 2100 kg, a do współpracy potrzebuje ciągnika o mocy 110-130 KM. Zaprezentowana podczas targów brona z wałem rurowym o średnicy 600 mm kosztuje 34600 zł brutto.