Już wkrótce w całej Polsce odbędzie się seria pokazów demonstracyjnych dedykowana kombajnom Case IH Axial-Flow. Impreza zagości do 8 punktów na mapie Polski w dniach od 15.07 do 12.08 br.

Case IH Axial-Flow Demo Tour, to cykliczna impreza pozwalająca na praktyczne zaprezentowanie pełnej gamy maszyn żniwnych firmy Case IH. Program każdego z wydarzeń jest przygotowany tak, aby każdy z uczestników pokazów mógł zapoznać się z możliwościami kombajnów rodem z USA.

Obecna oferta firmy Case IH obejmuje 12 kombajnów z silnikami o mocy od 299 do 634 KM. W maszynach pracuje znany wielu rolnikom system omłotu Axial-Flow. Został on zaprezentowany po raz pierwszy ponad 30 lat temu i w niemal niezmienionej formie (drobne zmiany związane z przystosowaniem układu do współpracy z systemami elektronicznymi) jest oferowany do dziś. Cały układ obejmuje pojedynczy rotor, który odbiera materiał z przenośnika pochyłego i dokonuje omłotu i separacji ziarna.

W pokazach weźmie udział jedna z największych maszyn w zestawieniu z oznaczeniem 8240 Axial-Flow. Kombajn dysponuje mocą 571 KM i będzie współpracował z przyrządem żniwnym typu vario (z wysuwanym hydraulicznie stołem) o szerokości 9 m, w różnych uprawach (pszenica, jęczmień i rzepak).

W wyposażeniu kombajnu znajdziemy pakiet nawigacji Accuguidance oraz system mierzący wagę i wilgotność plonu.

Informacje o miejscach i terminach pokazów można znaleźć na stronie internetowej Case IH oraz u lokalnych dealerów.