Podczas przedpremierowego pokazu przed targami Agritechnica 2017, który odbył się 26-27.07 br. w okolicach Bratysławy pokazano ciągniki Maxxum z zupełnie nową przekładnią typu powershift, posiadającą 24 biegi przełączane pod obciążeniem w przód i tył, w trzech zakresach.

Pierwszy zakres obejmuje prędkości do 10,2 km/h i został specjalnie stworzony pod kątem ciężkich prac uprawowych. Przekładnia ta jest również oferowana z dodatkowymi biegami pełzającymi, z których można korzystać przy pracach specjalistycznych wykonywanych na niskiej prędkości, jak np. podczas uprawy rzędowej warzyw.

Drugi zakres jest podstawowym zakresem roboczym i pozwala pracować ciągnikiem z pełną mocą bez przerywania momentu obrotowego w zakresie prędkości od 1,6 do 18,1 km/h. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, na tym zakresie jest wykonywanych niemal 90 proc. wszystkich prac w polu, na łąkach, a także prac wykonywanych z pomocą ładowacza czołowego.

Do jazdy po drodze służy trzeci zakres przekładni, który wraz z funkcją omijania biegów umożliwia szybkie ominięcie biegów przełączanych pod obciążeniem w celu rozpoczęcia jazdy na tym zakresie.

Z kolei funkcja automatycznej zmiany biegów pozwala automatycznie zmieniać osiem biegów przy pracach polowych oraz szesnaście biegów w górnych dwóch zakresach przeznaczonych do jazdy po drodze. Funkcja redukcji biegów za pomocą pedału umożliwia anulowanie automatycznego trybu pracy przekładni i ręczną redukcję biegów.

Nowa przekładnia ActiveDrive8 stanowi uzupełnienie dotychczasowej gamy przekładni montowanych w ciągnikach Maxxum: 4-biegowej półautomatycznej przekładni typu powershift i przekładni bezstopniowej, które obecnie nazywają się odpowiednio ActiveDrive 4 i CVXDrive.

Ciągniki z nową przekładnią będzie można zamawiać u dealerów pod koniec sierpnia br.