Koncern Lovol jest największym producentem sprzętu rolniczego w Chinach i oprócz marki Arbos posiada w swoim portfolio jeszcze dwa włoskie przedsiębiorstwa: Goldoni i MaterMacc. Umowa, którą spółka Korbanek zawarła z koncernem Lovol dotyczy współpracy, mającej na celu sprzedaż i serwis maszyn rolniczych Arbos na terenie Polski.

Jak informują przedstawiciele spółki Korbanek, nawiązanie współpracy z włoską firmą Arbos, mającej na celu sprzedaż jej produktów w tym ciągników rolniczych, sadowniczych i komunalnych oznacza możliwość dotarcia do klientów, którzy poszukują nowoczesnych i wydajnych rozwiązań oferowanych przy dobrej relacji ceny do jakości.

Ponadto, jak można usłyszeć w firmie Korbanek, głównymi założeniami biznesowymi włoskiego Arbosa dla maszyn rolniczych jest skoncentrowanie się na rolnikach poszukujących wydajnych i nowoczesnych maszyn za przystępną cenę, która będzie akceptowalna zarówno dla małych, średnich jak i dużych gospodarstw rolnych, gospodarstw sadowniczych oraz firm usługowych i komunalnych.

Na początek w ofercie firmy dostępne będą 3 modele ciągników Arbos serii 5000 o mocach od 110 do 136 KM.

Warto w tym miejscu powiedzieć kilka słów o właścicielu marki Arbos, czyli koncernie Lovol. Został on utworzony w 1998 roku i obecnie zatrudnia 15 tys. pracowników, a głównymi gałęziami produkcji są ciągniki i maszyny rolnicze, maszyny budowlane oraz pojazdy transportowe. W roku 2016, Lovol osiągnął dochód wynoszący 2,8 mld dolarów amerykańskich.

Koncern przyjął strategię globalnej ekspansji w związku z czym stawia na rozwój swoich ośrodków w różnych krajach świata w tym w Chinach, we Włoszech oraz w Japonii. W celu najlepszego dostosowania produktów dla rynków europejskich, Chińczycy zakupili i doinwestowali markę Arbos, której początki sięgają roku 1896, fabrykę Goldoni, specjalizującą się w ciągnikach do sadów i winnic oraz fabrykę MaterMacc znaną z maszyn uprawowych, siewnych i ochrony roślin. Firma zatrudnia 2 tys. wysoce wyspecjalizowanych inżynierów m.in. we Włoszech, gdzie produkowane są ciągniki rolnicze Arbos i maszyny towarzyszące.

>>> Czytaj więcej: Arbos – włoska marka z chińskim inwestorem