Modele Arion 400 z uwagi na swoją kompaktową budowę i różne moce silników od 90 do 140 KM są uniwersalnymi ciągnikami do wykonywania wielu różnych prac w gospodarstwie. Dzięki rozbudowanym wersjom wyposażenia rolnicy mogą teraz jeszcze wygodniej gospodarować gruntami, prowadzić zbiory roślin pastewnych, wykonywać transport lub prace z ładowaczem czołowym.

Kupując modele Arion od 460 do 430 do wyboru są obecnie dwa rodzaje skrzyni biegów: znana Quadrashift i nowa przekładnia Hexashift. Przekładnia Hexashift dzięki czterem zautomatyzowanym grupom i sześciu poziomom obciążenia pozwala na jazdę po drogach z małą prędkością obrotową silnika, co przekładać się ma na mniejszy hałas dla operatora podczas jazdy i mniejsze zużycie oleju napędowego.

Dzięki sześciu poziomom obciążenia biegi w dużym stopniu nakładają się na siebie tak, że dla każdego zakresu zastosowania można wybrać optymalną ilość obrotów i prędkość jazdy. Wszystkie 24 biegi można wygodnie przełączać wielofunkcyjnym uchwytem bez konieczności używania przy tym pedału sprzęgła. Dodatkowo dzięki automatycznej przekładni Hexactiv operator może całkowicie zlecić zmianę biegów traktorowi.

Kolejną nowością w Arionie 400 jest system zarządzania na uwrociach CSM, do sterowania którym używany jest kolorowy wyświetlacz CIS. Dzięki temu systemowi można zapisać wiele funkcji ciągnika w kolejności obsługi, na przykład elektroniczne zawory hydrauliczne, podnośnik, prędkość obrotowa silnika i wał odbioru mocy.

Łącznie można zapisać cztery sekwencje nawrotów zawierające aż do 200 czynności, które można wywołać przez pole obsługi CSM znajdującego się w prawej konsoli bocznej lub przez uchwyt wielofunkcyjny.

Ciągniki będzie można również wyposażyć w dynamiczny układ sterowania, który jak zapewnia producent stanowił będzie dużą pomoc przy wielu zastosowaniach ciągnika. Operator jednym przyciskiem może zmienić ilość obrotów kierownicy dla takiego samego skrętu i w ten sposób dopasować do wykonywanej pracy. Od zderzaka do zderzaka można zmniejszyć ilość obrotów kierownicy z 4,5 przy wyłączonym systemie do zaledwie jednego lub trzech obrotów.

Wisienką na torcie jest możliwość wyposażenia traktorów Arion 400 w system Claas Telematics, który dostarcza wszystkie centralne dane maszyny i pozycje przy każdym zastosowaniu. W ten sposób dzięki zdalnej diagnozie można nadzorować i optymalizować bieżące prace.

Kolejną zaletą systemu jest automatyczna dokumentacja wszystkich danych, które można także eksportować bezpośrednio do komputera. Ponadto możliwe jest porównanie wszystkich zastosowań maszyny w dłuższym okresie czasu i za pomocą historii danych dalsze optymalizowanie wszystkich prac ciągnika.