Na ten sezon żniwny firma Claas wspólnie ze swoimi dealerami przygotowała cykl 16 pokazów, który w głównej mierze skupia się na prezentacji gamy kombajnów niemieckiego producenta. Pierwszy z nich, odbył się w ostatnią niedzielę (12.07.2015 r.) w miejscowości Jarosławiec koło Zamościa. Gospodarzem pokazów była firma Roltex Krasnystaw. 

- Pierwszy z pokazów zorganizowany przez firmę Claas oraz Roltex Krasnystaw cieszył się bardzo dużą popularnością. Na polu, na którym wykonywaliśmy zbiór jęczmienia ozimego zgromadziło się ponad tysiąc osób. Zainteresowani mieli okazję praktycznego przetestowania kombajnów i ciągników rolniczych Claas w pracy - mówi Andrzej Wilkowski, przedstawiciel handlowy Roltex Krasnystaw.

Oprócz kombajnów Claas Lexion 750 Terra Trac i Tucano 420, które pracowały w jęczmieniu, na polu prezentowano również ciągniki Axion 830, Arion 640, 620, 430 i 420 oraz Axos 340 i Nexos 240 FL. Maszyny współpracowały m.in. z maszynami uprawowymi Horsch, Mandam, Maschio-Gaspardo, z wozem przeładunkowym Umega, a także prasą Variant i kosiarką Disco.

Demonstracje z cyklu Claas Demo Show 2015 będą odbywały się jeszcze przez cały lipiec, sierpień i wrzesień w wielu innych lokalizacjach. Producent zapowiada, że wystawi na nich kombajny serii Avero, Tucano oraz Lexion, a także ładowarki teleskopowe Scorpion i pełną gamę ciągników Claas. 

Więcej informacji dotyczących miejsca i terminu pokazów można znaleźć na stronie firmy Claas oraz u dealerów  firmy.