Nie jest to pierwsze centrum szkoleniowe w historii firmy Claas w Polsce, gdyż od 2013 roku Akademia Claas Polska działała w Sierosławiu (gm. Tarnowo Podgórne) i od tego czasu przeszkoliła według danych firmy 4162 osoby. Jednakże w miarę rozwoju firmy, okazało się, że poprzednie miejsce jest za małe na obecne potrzeby i podjęto decyzję o rozpoczęciu inwestycji w Niepruszewie tak, aby całe Centrum Szkoleniowe wraz z niezbędnym zapleczem znajdowało się w jednej lokalizacji.

W swojej szkoleniowej strategii Claas Polska nadal będzie kładł szczególny nacisk na treningi praktyczne, szkolenia z zakresu porównania maszyn Claas z maszynami konkurencji oraz szkolenia dla operatorów maszyn rolniczych. - Obiekt w swoim założeniu ma służyć szkoleniom, ale również może być z powodzeniem wykorzystywany na potrzeby wszelkich innych szkoleń i prezentacji przeprowadzanych dla klientów oraz ich kadr w odniesieniu do obsługi i użytkowania maszyn produkowanych przez naszą firmę - powiedział Paweł Olech, dyrektor handlowy Claas Polska.

Budynek składa się z profesjonalnie wyposażonych hal szkoleniowych o łącznej powierzchni 1414 m2 podzielonych na segmenty, gdzie mogą odbywać się równolegle cztery różne treningi techniczne - cztery osobne pomieszczenia, z których najmniejsze ma powierzchnię 60 m2, a największe 100 m2. Na dużym, utwardzonym placu w Niepruszewie znajdzie się także miejsce na swobodne wyeksponowanie gamy maszyn produkowanych przez firmę Claas. Natomiast w celu przeprowadzenia profesjonalnych treningów Akademia będzie miała do dyspozycji pole demonstracyjne o powierzchni 3,8 ha, umożliwiające zdobycie praktycznej wiedzy.

Oficjalne otwarcie obiektu planowane jest pod koniec sierpnia tego roku. Również latem, tuż po żniwach, Claas planuje zorganizować kilkudniową imprezę dla swoich klientów, aby mogli oni zapoznać się z nowym obiektem i gamą maszyn produkowanych przez firmę.