System Smart handling jest montowany seryjnie we wszystkich ładowarkach teleskopowych Claas. Ma zagwarantować większe bezpieczeństwo eksploatacji i liczne komfortowe funkcje automatyczne, które pozwalają na odciążenie operatora podczas różnych prac. Nowością jest funkcja potrząsania, która ułatwia opróżnienie szufli w przypadku wilgotnych i przywierających materiałów, takich jak obornik, kompost lub ziemia.

Ramieniem teleskopowym można poruszać również przy dezaktywowanej funkcji potrząsania. Funkcję potrząsania aktywuje się za pomocą kombinacji przycisków na joysticku, dzięki czemu można ją w każdej chwili włączyć lub wyłączyć podczas pracy maszyny.

Kolejną funkcją systemu jest automatyczny powrót szufli do zapamiętanej pozycji. Dzięki niej można każdorazowo zapisać dowolną pozycję narzędzia roboczego, a następnie jednym naciśnięciem przycisku przemieścić szybko szuflę w zapisaną w pamięci pozycję.

Ponadto, we wszystkich modelach Scorpion (oprócz redukcji ciśnienia za pomocą przycisku) z przodu wysięgnika dostępne jest również opcjonalnie wielozłącze. To rozwiązanie sprawdziło się już znakomicie w ciągnikach z ładowaczem czołowym. Tym samym Claas jest pierwszym producentem, który oferuje tę opcję jako wyposażenie fabryczne dla ładowarek teleskopowych.

Kolejnymi opcjami są: ogumienie Bibload firmy Michelin oraz sprawdzony system Claas Telematics służący do analizy wydajności i dokumentacji. Nowe opony w szczególności są polecane do prac na twardym podłożu. W zależności od modelu, ogumienie Michelin dostępne jest w rozmiarze 460/70 R24 i 500/70 R24.

Oferta ładowarek Scorpion oferuje modele o wysokości podnoszenia od 6,15 do 8,75 m i udźwigi w zakresie od 3 do 5,5 t. Wszystkie dostępne są do wyboru z silnikami 4-cylindrowymi ze stopniem emisji spalin Stage IV.