Wręczenie wyróżnień odbyło się 19 marca 2016 r. na targach Agrotech w Kielcach na stoisku firmy Claas. Nagrody wręczył Karl-Wilhelm Hundertmark, prezes Claas Polska. Odebrali je:

Marek Różniak z firmy Agro-Land

Grzegorz Świerkot, Świerkot Sp. z o.o.

Bartosz Niski –Agrimasz Sp. z o.o.

 Podstawą przyznania nagrody „Dealer roku” nie jest audyt dokonywany przez pracowników Claas Polska a wynik badania zadowolenia klientów marki Claas. Badanie jest co roku przeprowadzane przez zewnętrzną firmę.

W miesiącach: listopad – grudzień ubiegłego roku w telefonicznej ankiecie sprawdzone zostało zadowolenie około 1000 klientów, którzy zakupili maszynę Claas w ostatnich dwóch sezonach. Badanie podzielone jest na kilka obszarów – osobno badamy zadowolenie z doradztwa przy sprzedaży, zadowolenie z usług serwisowych a także zadowolenie z zaopatrzenia w części zamienne.

Zupełnie osobnym blokiem pytań są pytania dotyczące zadowolenia z maszyn. Na każde z pytań klienci odpowiadają punktowo – 1 to najgorsza ocena 5 – ocena najlepsza. Średnie oceny wszystkich dealerów wypadły wysoko, w zakresie 4 – 4,7 pkt.

- Dzięki tak szerokiemu badaniu jesteśmy w stanie ocenić prawie każdy aspekt naszej działalności i wspólnie z dealerem podjąć działania mające na celu poprawę jakości świadczonych usług. Widzimy jak w ciągu 6 lat działalności Claas Polska mocno wzrosła jakość świadczonych usług serwisowych czy zaopatrzenie w części zamienne. Bardzo cenne są dla nas także zastrzeżenia klientów co do produktów. Uwagi te kierujemy do fabryki i służą one ulepszaniu produktów. Wszystkim naszym klientom, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w ankiecie.  – powiedział Krystian Jarzembowski, kierownik ds. rozwoju sieci dealerskiej Claas Polska”.