Augmenta to firma z siedzibą w Paryżu we Francji, z biurami w Stanach Zjednoczonych, posiada także kampus badawczo-rozwojowy w Atenach w Grecji. Zajmuje się technologią rolniczą: skupia się na automatyzacji operacji rolniczych za pomocą wizji i sztucznej inteligencji. Do tej pory produkty firmy Augmenta znalazły zastosowanie w 16 krajach Ameryki Północnej i Południowej, Europy i Australii.

Rozwiązania Augmenty dotyczą rolnictwa precyzyjnego, a jej technologie pracują w czasie rzeczywistym i wykorzystują system montowany na dachu pojazdu. Zawiera on wielospektralne kamery 4K, które skanują pole z uprawą podczas normalnej pracy rolniczej i wykorzystując sztuczną inteligencję dokładnie obliczają, czego potrzebuje uprawa pod względem nawozów lub produktów fitosanitarnych.

Augmenta wykorzystuje system kamer 4K, który skanuje teren i oblicza zapotrzebowanie na nawozy czy produkty fitosanitarne. fot.Augmenta
Augmenta wykorzystuje system kamer 4K, który skanuje teren i oblicza zapotrzebowanie na nawozy czy produkty fitosanitarne. fot.Augmenta

Dane przesyłane przez zaawansowany system pomiaru wizyjnego w czasie rzeczywistym są natychmiast przesyłane do narzędzia, zmniejszając ilość nawozu czy oprysku, co wpływa na koszty operacyjne produkcji. Zaawansowany system Augmenty nie tylko bada stan upraw, ale także kompensuje czynniki środowiskowe, które mogą wpływać na analizę, takie jak poziom naświetlenia słonecznego czy ścieżki przejazdowe.

Przejęcie Augmenty uczyni CNH Industrial strategicznym partnerem firmy w zakresie wykrywania upraw i automatyzacji maszyn, a także wpłynie na przyszłą współpracę w sferze badań i rozwoju. Partnerstwo jest kolejnym dowodem zaangażowania CNH Industrial w inwestowanie w zaawansowane technologie rolnicze, które wzmacniają jej asortyment, oferując klientom szybki i łatwy dostęp do innowacji rolniczych mających na celu poprawę produktywność i zrównoważony rozwój. Technologia Augmenta będzie dostępna na całym świecie poprzez portfolio Agxtend.

Części do maszyn rolniczych koncernu CNH możecie kupić na gieldarolna.pl