Ciągniki Deutz-Fahr serii 7 z bezstopniową przekładnią TTV na rynek wprowadzono w 2013 r. W tym samym maszyna zyskała tytuł ciągnika roku (Tractor Of The Year) oraz ciągnika roku w kategorii design (Golden Tractor for the Design).

Seria ciągników Deutz-Fahr 7 TTV obejmuje 3 modele z 6-cylindrowymi silnikami Deutz, o pojemności 6,1 l. Jednostki są wyposażone w jedną turbinę o stałej geometrii i generują odpowiednio 222, 245 oraz 263 KM. Do spełnienia normy emisji spalin Tier 4 Interim, czyli normy pośredniej, w ciągniku jest wykorzystywany system SCR.

W ciągnikach zastosowano bezstopniową przekładnię ZF. Umożliwia ona płynną zmianę prędkości ciągnika w zakresie od 0 do 50 km/h.

W ostatnich dniach ciągnik (dokładnie model 7250 TTV) brał udział w ustanawianiu nowego rekordu Guinessa, współpracując z zestawem kosiarek SaMasz o szerokości roboczej 9,4 m. Maszyna wykazała się przy tym średnim zużyciem paliwa na hektar na poziomie 2 l, z uwzględnieniem postojów i przejazdów pomiędzy łąkami.

Kluczowe dla osiągnięcia wydajności koszenia na poziomie ponad 12 hektarów na godzinę, okazały się przede wszystkim systemy zapewniające wysoki komfort pracy.

- Na takich nierównych łąkach znaczenie ma przede wszystkim układ hydropneumatycznej amortyzacji osi przedniej. System obejmuje dwa siłowniki oraz akumulator gazowy – mówi Jarosław Figurski z firmy Same Deutz-Fahr.

Ponadto komfort pracy na nierównych łąkach poprawiał również pneumatyczny układ amortyzacji kabiny oraz pneumatycznie amortyzowany fotel.

Standardem dla ciągników Deutz-Fahr serii 7 jest wielofunkcyjny podłokietnik, który w opcji może być doposażony w iMonitor. Z wykorzystaniem monitora można regulować wszystkie podzespoły ciągnika, a także załączać układ prowadzenia automatycznego.

- Ciągniki serii 7 ze względu na zakres mocy który oferują, nie sprzedają się w dużej ilości. Mamy jednak wielu klientów, którzy zdecydowali się na zakup tych maszyn i są z nich zadowoleni. Deutz-Fahr 7250 TTV w zależności od konfiguracji kosztuje około 500 tys. zł netto – podsumowuje Figurski.  

Na polskim rynku dostępna jest również edycja limitowana ciągników tej serii, z oznaczeniem Warrior. Maszyny są wyposażone m.in. w czarny metalizowany lakier, chromowany tłumik oraz pakiet oświetlenia LED.