Ważenie przewożonych ładunków od razu na pojazdach transportowych nabiera w obecnych czasach coraz większego znaczenia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie firma Joskin stworzyła system ważący Dyna-Pilot.

Można go zastosować do wszystkich maszyn, które są wyposażone w hydrauliczne zawieszenie osi oraz hydrauliczne zawieszenie dyszla. Rozwiązanie to jest wydajniejsze i bardziej trwałe niż dotychczas stosowane systemy mechaniczne, które w miarę upływu czasu mogły być podatne na uszkodzenia spowodowane czynnikami zewnętrznymi (brud, kurz).

- System Dyna- Pilot oparty na hydraulice jest w zasadzie wieczny - zapewnia Adam Chmurak z firmy Joskin.

Maszyny wyposażone w to rozwiązanie oferują dwie jednostki sterujące pokazujące aktualną wagę ładunku i kierujące pracą systemu. Jedna jest umieszczana na maszynie a druga jest montowana w ciągniku.

Dyna Pilot może również pracować pod kontrolą systemu Isobus i wówczas wystarczy podpiąć przewód do ciągnika aby wszystkie dane wyświetlały się na ekranie sterującym ciągnika i tym samym zrezygnować z jednego monitora.

- Dyna Pilot będzie o 30 proc. tańszym rozwiązaniem od dotychczas stosowanych mechanicznych systemów ważenia - powiedział Adam Chmurak.