Po wczorajszej całodniowej podróży redaktorzy Farmera dotarli do gospodarstwa Terracult niedaleko miasta Arad (tuż przy granicy z Węgrami), które gospodaruje na około 6 tys. hektarów. Celem wyznaczonym na dzisiejszy dzień było skoszenie pola o powierzchni 301 ha, gdzie uprawiano pszenicę durum. Plan na dzisiaj? Skoszenie tej pszenicy!

W akcji żniwnej brało udział 5 kombajnów marki Claas Lexion: 3 sztuki modelu 770, jedna sztuka 780, a nawet jeden Claas Lexion 8800. Każda maszyna wyposażona była w heder Claas Vario 1230 o szerokości 12 m z prowadzeniem optycznym łanu. Ziarno odbierały dwa traktory Fendt 936 Vario z wozami przeładowczymi Hawe o ładowności ok. 30 t każdy. Zbiory częściowo ładowano bezpośrednio na ciężarówki, a częściowo przewożono do magazynu w gospodarstwie.

Mimo, iż na polu przy zbiorze pszenicy ciężko pracowały przede wszystkim kombajny, w tle można było dostrzec także ciągnik John Deere 8R z agregatem uprawowym Horsh Tiger 6MT, który wykonywał uprawę pożniwną ścierniska.

Obecnie trwa koszenie pszenicy. Jak tylko uzyskamy informacje, czy udało się ją skosić do końca niezwłocznie o tym fakcie Państwa poinformujemy. Więcej szczegółowych relacji ze żniw w Rumunii znajduje się na naszych profilach w mediach społecznościowych - na Facebooku i Instagramie, do których obserwowania serdecznie zachęcamy, bo naprawdę warto!