G8.270 to samobieżny, bardzo nowoczesny kombajn przeznaczony do zbioru winogron. Napędzany 175-konnym, 6-cylindrowym silnikiem Deutz, którego moc jest przekazywana na wszystkie cztery koła, Gregoire potrafi zebrać 358000 litrów winogron, z plantacji o powierzchni 28,279 ha w ciągu 24 godzin, zużywając średnio 9.8 l na każdy hektar. To oczywiście nie lada wyczyn, ale właśnie taki wynik osiągnęła ta maszyny podczas ubiegłorocznego bicia rekordu świata.

Choć oczywiście, przeciętny użytkownik raczej nie będzie pracował na trzy zmiany non stop, to z pewnością doceni bogate wyposażenie G8. Standardem jest pakiet automatyzacji pracy czyli: automatyczne pozycjonowanie maszyny, tempomat, elektronicznie sterowana hydraulika, czy system czyszczenia i sortowania produktu.

Ponadto, mamy do dyspozycji zapas paliwa na 300 hektarów. Pojemność zbiornika na winogrona to aż 3000 litrów, a szerokość tunelu zbierającego to 650 mm.

Co prawda produkcja winogron w naszym kraju nie jest tak duża jak chociażby we Francji czy Włoszech, to tego rodzaju maszyny, do zbioru różnego typu owoców np. porzeczek, stają się coraz popularniejsze, a wraz z rosnącymi areałami plantacji na pewno będziemy je widywać coraz częściej.