Rozpylacze Hypro 3D umieszcza się na belce naprzemiennie. W ten sposób otrzymuje się równomierny obraz oprysku wzdłuż belki podobny do rozpylacza dwustrumieniowego. Rozpylacze zostały przetestowane w próbach polowych przez Syngentę, przy współpracy której również powstawały. Okazało się, iż mimo iż wielkość kropli jest odrobinę większa niż w tradycyjnych rozpylaczach płaskostrumieniowych to efektywność ich działania jest wyższa.

- Skuteczność tego rozwiązania jest większa niż innych konkurencyjnych rozwiązań, w tym rozpylaczy płaskostrumieniowych. Rozpylacz pracuje już od ciśnienia 0,7 bara przy zachowaniu dobrego obrazu charakteryzując się przy tym dużą odpornością na znoszenie przez wiatr. Jest to potwierdzone międzynarodowymi certyfikatami, w tym dwoma gwiazdkami testu LERAP – powiedział podczas targów Agrotech 2017 przedstawiciel firmy Pentair, producenta rozpylaczy Hypro. 

- Rozpylacz jest też o tyle ciekawy, że w porównaniu do innych kiedy belkę podniesie się powyżej 50 cm ich skuteczność działania spada, tutaj skuteczność jest zachowana do 75 cm wysokości nad celem.

Rozpylacze Hypro 3D pasują do standardowych oprawek tzw. aragowskich, ale też są dostępne zintegrowane z kołpakiem ze specjalnymi przejściówkami. Cena za pojedynczy rozpylacz: około 30 zł brutto.