Wyróżnienia otrzymały nowe sieczkarnie samojezdne serii 8000, kombajn zbożowy S680i oraz 4-gąsienicowy ciągnik John Deere 9620RX.

Najnowsza seria sieczkarni samojezdnych John Deere 8000 jest całkiem nową generacją maszyn. Nowe modele, wykorzystujące najlepsze cechy popularnej serii 7000, oferują nowoczesną technologię analizy plonów oraz dokumentacji, innowacyjną konstrukcję maszyny i niezawodną pracę oraz komfort.

Niższy ciężar pojazdów uzyskany dzięki zastosowaniu lżejszych podzespołów, ograniczony opór przepływu masy oraz przekładnia z suchą miską olejową pozwala, jak zapewnia producent, jeszcze bardziej zmniejszyć zużycie paliwa. Przyczyniać się ma do tego także układ zarządzania prędkością silnika, który automatycznie dopasowuje obroty silnika do zapotrzebowania na moc sieczkarni, odpowiednio do warunków na polu lub na drodze.

Sieczkarnie wyposażone są dodatkowo w system John Deere ProCut monitorujący i na bieżąco dostosowujący odległość między nożami a stalnicą bębna tnącego sieczkarni. Umieszczone na stalnicy precyzyjne czujniki dokonują nieustannych pomiarów odległości noży od stalnicy i monitorują ich ostrość.

Ciekawą opcją w jakie wyposażone będą maszyny jest również system synchronizacji Aktywnej Kontroli Załadunku, który inteligentnie steruje rurą wyrzutową sieczkarni i umożliwia synchronizację pojazdów transportowych. Częścią systemu są także czujniki, które ułatwiają pracę od dojazdu na pole, przez czynności wykonywane podczas zbioru, aż do napełnienia przyczepy.

Wśród nagrodzonych maszyn znalazł się również znany już wcześniej kombajn zbożowy S680i, w którym teraz zainstalowano wiele nowych systemów m.in. Integrated Combine Adjustment2 (ICA2) oraz system Active Yeld.

ICA2 jest w pełni zintegrowanym, gotowym do wprowadzenia na rynek systemem zapewniającym optymalizację ustawień kombajnów. Proces optymalizacji uwzględnia nie tylko straty ziarna, ale także jego jakość.

Z kolei nowo zaprojektowany system Active Yield automatycznie wykonuje czynności związane z kalibracją konieczną w celu dokonywania dokładnych pomiarów plonów, które do tej pory były bardzo czasochłonne. Dzięki temu maksymalna precyzja monitorowania zbiorów nie wymaga już ręcznego ważenia próbek.

Kolejny medalistą jest ciągnik John Deere 9620RX. Jest to przedstawiciel rodziny pierwszych w historii firmy 4-gąsienicowych ciągników, które uzupełniają ofertę maszyn o wysokiej mocy z serii 9R (kołowe) oraz 9RT (2-gąsienicowe).

Cztery nowe modele 9RX, o mocy od 470 do 620 KM, są wyposażone w duże, wytrzymałe podwozie oraz system gąsienic zaprojektowany z myślą o wysokiej mocy i trwałości oraz znakomitych właściwościach jezdnych, szczególnie w przypadku bardzo wydajnych praca polowych. Dzięki temu powinny bardzo dobrze sprawdzać się podczas prac wymagających dużej siły uciągu, takich jak kultywacja, orka, talerzowanie, głębokie spulchnianie czy siew na dużą skalę, jak również podczas zadań pozarolniczych.

Nowe ciągniki 9470RX i 9520RX są napędzane silnikami John Deere PowerTech PSS o pojemności 13,5 l, a za moc ciągników 9570RX i 9620RX odpowiadają jednostki napędowe Cummins QSX 15,0 l. Oba modele silników są wyposażone w chłodzony układ recyrkulacji spalin EGR, udoskonaloną turbosprężarkę, filtr cząstek stałych DPF i system SCR, co sprawia, że są zgodne z normami Stage IV.

Wszystkie nagrodzone maszyny oraz wiele innych nowości takich jak nowy kombajn serii T, nowe ciągniki serii 6R raz ładowacze czołowe serii H i nową wielkogabarytową prasę kostkującą będzie można zobaczyć na stoisku firmy, na targach Polagra Premiery 2016.