Tegoroczne Demo Tour to cykl jednodniowych imprez, które odbywać się będą od 19 lipca br. przez 5 tygodni. Nowy kombajn John Deere S780i odwiedzi ponad 20 największych gospodarstw w całej Polsce. Hasłem przewodnim imprezy będzie „Przetestuj w pełni zautomatyzowany kombajn John Deere”.

– Operatorzy będą mogli przez kilka godzin sprawdzić w akcji innowacyjne rozwiązania automatycznie sterujące kombajnem, jego ustawieniami, które zwiększają jakość zbieranego plonu oraz wydajność maszyny – mówi Piotr Dziamski z John Deere Polska.

Jak informują przedstawiciele John Deere nowe kombajny serii S700 to efekt ulepszeń, które zostały wprowadzone już w poprzednich modelach.

– Dzięki wprowadzeniu układu ICA udało się zoptymalizować ustawienia maszyny, takie jak: jakość ziarna i słomy czy jakość ziarna w zbiorniku. ICA2 umożliwia teraz ich automatyczną regulację, co pozwala utrzymać ustawioną wydajność na stałym, maksymalnie wysokim poziomie – dodaje Mateusz Janicki z John Deere Polska.

Firma przytacza wyniki badań Uniwersytetu w Getyndze w Niemczech, na podstawie których stwierdzono, że system ICA może zwiększyć wydajność kombajnu średnio o 20 proc. Funkcje automatyczne odciążają operatora i zapewniają, że nawet mniej doświadczone osoby, mogą uzyskać wyższe wyniki pracy.

Kombajn John Deere S780 jest wyposażony w wiele systemów rolnictwa precyzyjnego John Deere. Wśród nich znalazły się: automatyczne prowadzenie satelitarne AutoTrac, interaktywna regulacja kombajnu II generacji (ICA2) czy też monitorowanie plonów (HarvestDoc) i mapowanie. Ponadto w maszynie zamontowane jest monitorowanie paramentów pracy kombajnu (JDLink) oraz zdalny dostęp do nowego wyświetlacza maszyny (RDA). Całości dopełnia synchronizacja pracy kombajnu oraz ciągnika z przyczepą podczas rozładunku ziarna w trakcie omłotu.

Aby moc przyjrzeć się bliżej nowej maszynie, wystarczy zgłosić się do najbliższego dealera i uzyskać informacje na temat udziału w pokazie czy wizyty w gospodarstwie, gdzie będą odbywały się testy.