Program John Deerre PowerGard to dodatkowe pakiety przeznaczone dla ciągników, kombajnów zbożowych, sieczkarni polowych, ciągników komunalnych, czyli wszystkich maszyn John Deere wyposażonych w jednostkę napędową oraz dodatkowo ładowaczy czołowych i zespołów żniwnych do kombajnów zbożowych.

Wykupienie pakietu umożliwiają klientom rozszerzenie okresu ochrony producenta poza ten, który obejmuje standardowa gwarancja i zaplanowany (stały) koszt obsługi nawet do 5 lat oraz ogranicza wystąpienie usterki ponieważ przeglądy są wykonywane przy użyciu oryginalnych części przez wykwalifikowany serwis (minimum raz w roku).

- Skorzystanie z pakietu niesie za sobą wiele korzyści finansowych. Dlatego też klient, wykupując określony pakiet ochrony pracy maszyny, jak również kontrakt obsługowy ma możliwość wynegocjowania bardzo atrakcyjnych cen oryginalnych części, materiałów eksploatacyjnych i robocizny podczas przeglądów – mówi Stanisław Wolski, Dyrektor Serwisu w John Deere Polska.

Jak dodaje, dzięki pakietowi, zmiany cen czy kursów walut nie wpłyną na podwyższenie kosztów przeglądów przez cały okres, na który kontrakt zostanie zawarty.

Dodatkowe pakiety, które można wykupić na okres od 1 roku do 5 lat są przypisane do danej maszyny. To może stanowić dodatkową atrakcyjność przy ewentualnej sprzedaży. Wysokość pakietu jest ustalana indywidualnie, a jego końcowa suma jest zależna od modelu i wersji wyposażenia maszyny.

Klient ma do wyboru trzy poziomu pakietów. Od podstawowego obsługowego PowerGard Maintanance, który polega na wykonaniu przeglądów przy wykorzystaniu oryginalnych części po pakiety PowerGard Protection lub PowerGard Protection Plus obejmujące ochronę pogwarancyjną na główne podzespoły ciągnika.

Pakiet obsługowy PowerGard Maintanance polega na wykupieniu kontraktu przeglądów w którego w skład wchodzą oryginalne części serwisowe: filtry, oleje, płyny, smary oraz koszt usługi serwisowej. Udogodnienie nie ogranicza się tylko do nowych maszyn, ponieważ oferta jest skierowana także do użytkowników maszyn używanych marki John Deere.

Kolejny pakiet pod nazwą PowerGard Protection jest przewidziany dla nowych maszyn i właścicieli którzy są płatnikami VAT. Oprócz pakietu obsługowego wspomnianego powyżej, dochodzi dodatkowa ochrona pogwarancyjna obejmująca podstawowe podzespoły, takie jak: silnik, przekładnia, rama, zespoły przeniesiona napędu, układ kierowniczy oraz hamulcowy. Bardziej rozbudowany PowerGard Protection Plus oprócz wymienionych podzespołów dodatkowo obejmuje układ elektryczny, pneumatyczny oraz kabinę.

Dodatkową zaletą przy PowerGard Protection może być połączenie z systemem telematycznym JD Link pozwalającym m.in. na zdalną diagnostykę oraz pomoc w zoptymalizowaniu wydajności maszyny przez dilera.