Nowy aplikator Joskin Eco Pendislide to proste urządzenie, którego działanie jest na pograniczu aplikatora powierzchniowego i doglebowego. Żeliwne redlice (podobne jak stosowane w siewnikach zbożowych) nacinają glebę, a w powstałe szczeliny jest wprowadzany płynny nawóz organiczny. To znacznie ogranicza straty azotu, a nawóz nie jest aplikowany bezpośrednio na rośliny.

Nacisk redlic na glebę i głębokość jej nacinania jest regulowany hydraulicznie z kabiny ciągnika. Przy szerokości roboczej 3 m, zastosowano dwa ramiona z redlicami i aparatami aplikującymi nawóz, które są podnoszone/opuszczane za pomocą dwóch siłowników.

Zanim gnojowica trafi do aplikatorów, przepływa do nich przez zbiorczą rurę o dużej średnicy. Na końcu rury znajduje się dekiel, który jest przykręcony dwoma śrubami umieszczonymi w otworach fasolowych. Obracając dekiel reguluje się ilość podawanej do rur dozowników cieczy. Całkowite odkręcenie i wyjęcie dekla będzie bardzo pomocne przy czyszczeniu układu.

Aplikator może być agregowany ze wszystkimi wozami asenizacyjnymi Joskin, w tym również małymi o konstrukcji samonośnej, gdyż ma bardzo niskie zapotrzebowanie na moc. 3-metrowy aplikator Joskin Eco Pendislide kosztuje około 9 tys. zł netto.