Dwa nowe modele T5513/14V - (14 m³) i T6013/16V (16 m³) jednoosiowych rozrzutników należących do gamy Tornado 3 zyskały możliwość wyposażenia w adapter ze stołem rozrzucającym – Horizon. Jest to sprawdzone rozwiązanie, znane między innymi z modeli Ferti-Sapce. Połączenie adaptera ze stołem rozrzucającym z rozrzutnikami z wąską skrzynią z gamy Tornado 3 stanowi nowość w dotychczasowej ofercie Joskina.

Owalny kształt pracujących naprzemiennie łopatek talerzy rozrzucających, umożliwił ich montaż do wąskiej skrzyni. I to pomimo średnicy wynoszącej 1100 mm. Adapter Horizon składa się z dwóch poziomych wałków o średnicy 600 mm, obracających się z prędkością 300 obr./min oraz dwóch talerzy rozrzucających o średnicy 1100 mm, które wirują z prędkością: 425 obr./min.

Stół został przystosowany do rozrzucania różnych materiałów. Do skrzyni można załadować zarówno: obornik, kompost, wytłoki, wapno, pomiot ptasi itp. Wnętrze odsłony zostało wyłożone tworzywem EPDM, co zapobiega przywieraniu ładunku do jej ścianek.

Nowe rozrzutniki są standardowo wyposażone w szczelną zasuwę gilotynową (wysokość jej ustawienia pozwala regulować zasilanie stołu adaptera w rozrzucany nawóz), osłonę adaptera i w sterownik Ferti-Control 4000. Ten ostatni obejmuje całość sterowania maszyną oraz regulację wydajności proporcjonalnej do prędkości jazdy (w opcji).