W 7 halach, w 4 pawilonach i na terenie zewnętrznym zaprezentuje się ponad 700 wystawców z kilkunastu krajów. Obok firm z Polski zobaczyć będzie można producentów z Niemiec, Austrii, Włoch, Danii, Słowenii, Ukrainy, Francji, Czech, Holandii, Finlandii czy Wielkiej Brytanii.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej odbędą się już po raz 22. Wystawa w Kielcach to w tym roku rekordowa powierzchnia 62,5 tysiąca metrów kwadratowych. W ubiegłym roku Agrotech odwiedziło 61,5 tysiąca zwiedzających.

Nie zabraknie z pewnością wielu premier i prezentacji światowych nowości – jak w przypadku polskich marek Ursus i Farmtrac, a także nowiutkich maszyn wiodących producentów w branży takich jak John Deere, New Holland, Case IH, Claas, Deutz-Fahr, Kuhn i wielu innych.

Podczas targów, 18 marca, tradycyjnie zostaną wręczone Złote Medale Targów Kielce za innowacyjne rozwiązania techniczne.

Wśród ciekawych prezentacji i wydarzeń królują prezentacje konkursowych ciągników, laureatów „Tractor of The Year 2016” oraz „Machine of the Year 2016”. Odbędzie się również krajowy finał Olimpiady Młodych Producentów Rolnych 2016, którego organizatorem jest Związek Młodzieży Wiejskiej. Będą merytoryczne spotkania dotyczące zrównoważonego rolnictwa.

Centrum Doradztwa Rolniczego wspólnie z 8 instytutami badawczymi przygotowało „Wyspę Innowacji” a na stoiskach MRiRW i ARiMR będzie można zaczerpnąć informacji o zasadach przyznawania dopłat z tytułu PROW 2014-2020.

Rekordowo w 2016 roku zapowiada się towarzysząca targom Agrotech wystawa Las-Expo, która zgromadziła największą w swej dotychczasowej historii liczbę maszyn. Towarzyszyć jej będą pokazy sokolnicze i występy sygnalistów oraz wiele dynamicznych prezentacji działania maszyn.