Nowe opony Maxi Traction 65 zostały zaprezentowane podczas targów Reifen Essen w maju 2016 roku. Jak zapewnia producent oferują one nabywcom opon z popularnej serii 65, przeznaczonej dla średniej wielkości ciągników, wydłużoną żywotność i niższe koszty eksploatacji.

Właściwe ciśnienie w oponach pracującego traktora ma istotne znaczenie dla rolników. Jeśli jest nieprawidłowe, skraca to żywotność opon i może zwiększyć stopień ugniatania gleby, co przekłada się na mniejszą wydajność upraw.

Wielu rolników nadmiernie napełnia opony powietrzem, żeby zniwelować zgrubienie pojawiające się na spodzie dużej opony radialnej. Niestety ta praktyka obniża żywotność opon i podnosi stopień ugniatania gleby.

- Mobilna aplikacja Firestone rozwiązuje ten problem, ponieważ umożliwia rolnikom prawidłowe określenie ciśnienia w oponach w zależności od obciążenia. W rezultacie nasz kalkulator pomaga zwiększyć wydajność upraw. A wszystko to odbywa się w szybki i prosty sposób, przyjazny zarówno dla użytkownika, jak i dla środowiska”– mówi Mark Sanders, General Manager Agricultural Tyre Sales Europe w Bridgestone Europe.

Aplikacja Firestone jest także przydatna, kiedy rolnik zmienia charakter pracy ciągnika, na przykład z prac polowych na transport drogowy. Dostosowanie ciśnienia zgodnie z rekomendacją wpływa na wydłużenie żywotności opon i zwiększenie bezpieczeństwa.

Aplikacja kalkulator ciśnienia opon Firestone jest dostępna na urządzenia mobilne z systemami IOS oraz Android w całej Europie. Obsługiwane obecnie języki to: angielski, francuski, niemiecki, holenderski, włoski i hiszpański.