Koja jest obecna na rynku od 25 lat. Na początku głównym profilem produkcyjnym były kabiny do ciągników rolniczych, w czym firma mocno się wyspecjalizowała, współpracując z producentami tych maszyn takimi jak: Farmtrac Tractors Europe czy Ursus.

– Nasze produkty trafiają zarówno na rynek krajowy jak i europejski. Współpracujemy między innymi z firmami z Czech, Holandii, Danii, Niemiec, Grecji, Szwecji, Belgii, Łotwy, Estonii, Litwy i Francji – zaznacza Andrzej Konopka z firmy Koja.

Kabiny to nie jedyny punkt działalności firmy. Obecnie w zakładzie wytwarzane są również maszyny rolnicze: takie jak pługi orne, ramy ochronne, mieszadła, kontenery do suszenia zboża, części i podzespoły oraz gotowe urządzenia wykorzystywane w gospodarstwach rolnych i przez zakłady komunalne – m.in. pługi odśnieżne czy ścinacze łąkowe, a także szereg innych maszyn.

W czasie kieleckich targów firma w sposób szczególny zachęcała klientów do zainteresowania się pługiem wykorzystywanym w orce zagonowej. Produkt stworzony został od podstaw w zakładzie firmy w Stawiskach i sprawdzi się dobrze na terenach płaskich o niewielkim nachyleniu jak zapewniają przedstawiciele przedsiębiorstwa.

Maszyna może być stosowana na rożnych rodzajach gleb, dzięki resorowemu zawieszeniu słupic pługa, które zabezpieczają również korpus przed uszkodzeniem. Pług jest łatwy w obsłudze, wystarczy kilka regulacji i jest gotowy do pracy.

– Urządzenie, które zaprezentowaliśmy podczas targów cieszyło się sporym zainteresowaniem zwiedzających. Otrzymaliśmy szereg konkretnych zapytań ze strony potencjalnych klientów, których interesowały parametry oraz szczegóły dotyczące jego budowy, konstrukcji i zastosowanych technologii. Liczymy na to, że nasz udział w kieleckim wydarzeniu przyniesie konkretne rezultaty w postaci zamówień – przyznaje Andrzej Konopka.