Skąd pomysł na takie maszyny? Cóż, okazuje się, że popyt na kombajny mogące bezproblemowo pracować w takim terenie jest na świecie całkiem spory i wiąże się on m.in. z... makaronem, a konkretnie uprawą pszenicy durum, która jest najlepszym i pożądanym surowcem do jego wytwarzania.

Oczywiście mając taką maszynę można zbierać nie tylko twardą pszenicę. Unikalna konstrukcja umożliwiająca pracę na zboczach znacząco zwiększa wszechstronność kombajnu.

Szlaki przecierały kombajny Laverdy, których spadkobiercami są New Hollandy Hill Side. Teraz do grona wyspecjalizowanych kombajnów "na stoki" dołączają maszyny Deutz Fahr. Dwa bazują na serii C7000 : C7205 TSXB C7206 TSXB, dwa kolejne na C9000 : C9205 TSXB C9206 TSXB.

Extra Balance – dużo większe możliwości

Sekret "ekstra balansu" zielonych kombajnów tkwi w rozbudowaniu możliwości poziomowania tylnej osi. Dzięki czemu uzyskano możliwość kompensacji nachylenia terenu aż do 28% w poprzek stoku a także do 22% w kierunku jazdy równolegle do stoku i do 5% podczas jazdy w dół.

Warto podkreślić, że system Extra Balance jest elementem, który został dodany do dotychczasowego Deutz-Fahr Balance (poziomowanie przedniej osi) i działa niezależnie na oś tylną. A zatem operator zyskuje możliwość nie tylko równomiernego rozłożenia masy pomiędzy koła jezdne ale także dostosowania się do nachylenia zbocza dzięki unoszonej osi tylnej.

Bez zmian pozostał układ przeniesienia napędu - na cztery koła z systemem antypoślizgowym. To gwarancja skutecznej pracy w ekstremalnych warunkach, a przede wszystkim bezpieczeństwa operatora.

 Funkcjonalność znana ze standardowych serii

Wszystkie kombajny TSXB bazują na seryjnych modelach po liftingu. A zatem znajdziemy tutaj nową kabinę Commander Cab V wraz z joystickiem Commander Stick. Ergonomię obsługi podnosi także nowy komputer pokładowy Commander control management z wyświetlaczem dotykowym o przekątnej 7" z podświetleniem LED. Do systemu CMM dodana została możliwość przeglądania danych o pracy maszyny po skończonej pracy.

Kolejną zaletą jest funkcja zapisywania ustawień dla poszczególnych typów upraw (profile ustawień). Dzięki niej operator może szybciej rozpocząć pracę, korzystając z fabrycznie zaprogramowanych ustawień dla najpopularniejszych upraw. Dane te można również z łatwością przenieść do kolejnego kombajnu.