Pielniki takie nie znajdą oczywiście zastosowania w walce z chwastami w zbożach, ale już w uprawach rzędowych takich jak np. kukurydza czy buraki mogą się świetnie sprawdzić, pozwalając tym samym na zmniejszenie ilości zużywanych środków ochrony roślin.

Tym co wyróżnia serię pielników Vibro Crop Intelli jest zastosowanie do sterowania maszyną systemu GPS i kamery stereowizyjnej, co eliminuje konieczność obsługi przez dwie osoby tak jak w prostszych konstrukcjach.

Za pomocą opcjonalnie montowanego GPS poszczególne sekcje są automatycznie opuszczane lub podnoszone gdy pielnik zbliża się do pasów zawracania, narożników, miedz lub klinów pola na których zabieg został już wykonany. Jak przekonuje producent, w ten sposób można osiągnąć prawie stuprocentowe oczyszczenie pola.

Z kolei będąca standardowym wyposażeniem kamera stereowizyjna zamontowana na pielniku rozpoznaje zielone rośliny uprawne w rzędach i wyznacza trasę, którą automatycznie podąża pielnik. Dokładność jaką można osiągnąć dzięki temu rozwiązaniu wynosi do +/- 2,5 cm i pozwala na ustawienie redliczek maksymalnie blisko w stosunku do rzędów roślin  oraz zwiększenie prędkości pracy.

Ciekawym rozwiązaniem jest również możliwość zamontowania na pielniku pneumatycznego siewnika FS Seeder do wysiewu międzyplonów np. na polu kukurydzy wraz z ostatnim oczyszczaniem rzędów. Nasiona wprowadzane są do gleby za pomocą regulowanych płyt rozprowadzających umieszczonych za zębami sekcji roboczych a przed zagarniaczem.

Pielniki dostępne są z 8, 12 lub 18 sekcjami roboczymi, które przystosowane są do roślin uprawianych w rzędach co 50 lub 75 cm. Wszystkie maszyny są także hydraulicznie składane do szerokości transportowej 3 m, aby móc legalnie poruszać się po drogach.