AGCO, Your Agriculture Company (NYSE:AGCO) podjął decyzję o restrukturyzacji sieci sprzedaży swoich produktów w Polsce.  Powstanie Polski oddział obejmujący nadzór nad wszystkimi markami maszyn i ciągników  rolniczych sprzedawanych przez  AGCO. 

"Krok ten stanowi część strategii rynkowej AGCO w regionie Europy i Bliskiego Wschodu (EME). Obecnie polski oddział AGCO posiada własne, współpracujące z punktami dilerskimi zespoły sprzedażowe dla marek Challenger i Valtra. Po zmianach, do tych dwóch marek dołączą także marki Fendt oraz Massey Fergusson" - podają przedstawiciele AGCO w komunikacie prasowym.

 Zgodnie z przyjętą nową strategią rynkową, dotychczasowa umowa AGCO z polskim dystrybutorem Korbanek Sp. z o.o. na sprzedaż marek Fendt, Massey Ferguson, Challenger oraz Fella – wygasa z końcem 2017 r.

- Chcielibyśmy przekazać nasze serdeczne podziękowania dla firmy Korbanek za dobrą i wieloletnią współpracę z AGCO - powiedział Rob Smith, wiceprezes AGCO i dyrektor generalny na Europę i Bliski Wschód.

- Państwo Korbanek i ich zespół to profesjonalni partnerzy biznesowi, którzy znacząco przyczynili się do rozwoju AGCO w Polsce - dodał Smith. 

AGCO i Korbanek Sp. z o.o. będą kontynuować współpracę do końca trwania wcześniej wspomnianej umowy. W okresie przejściowym firma Korbanek i jej sieć dilerów zapewni sprzedaż, serwis techniczny i dostawę części oraz obsługę gwarancyjną dla klientów posiadających maszyny Fendt i Massey Ferguson - zapewniają przedstawiciele koncernu.

"Strategia handlowa i rynkowa AGCO dla obszaru EME ma na celu zacieśnienie współpracy z  klientem końcowym oraz zwiększenie Jego wiedzy i doświadczenia w zakresie wiodących marek sprzętu rolniczego oferowanego przez AGCO. Realizację tego celu zapewni poszerzenie oferty produktowej oraz dedykowana sieć dilerów". 

 "W dalszych zamierzeniach, AGCO planuje wprowadzić  dwa kanały dystrybucji oraz w rozwijać sieć dilerów w Polsce. Jeden kanał dystrybucji obejmie marki Fendt i Valtra, a drugi markę Massey Ferguson. Obecni i przyszli dilerzy będą mogli ubiegać się o franczyzę w odniesieniu do wybranej marki i dalej rozwijać współpracę z AGCO" - czytamy w komunikacie AGCO.

Przypomnijmy, spółka Korbanek jest przedstawicielem marki Fendt od 1994 r. Od 1999 r. stała się również generalnym importerem na Polskę ciągników marki Massey Ferguson.