Oprócz bogatej ekspozycji maszyn, stoisko Zetora podczas targów Agro Show 2016 odegrało jeszcze jedną ważną rolę. Miało tu miejsce ogłoszenie wyników XIV ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne“.

Celem konkursu jest promowanie bezpieczeństwa pracy w rolnictwie i motywowanie rolników, aby zwracali uwagę na ten temat. Zwycięskie gospodarstwo państwa Alicji i Krzysztofa Spychalskich
z miasteczka Pikutkowo w Województwie Kujawsko-Pomorskim otrzymało jako główną nagrodę traktor Zetor Major 80.

 - Jesteśmy zaszczyceni tym, że traktor Zetor był w tym roku główną nagrodą w tak ważnym konkursie, który promuje bezpieczeństwo gospodarstw rolnych. Co roku dochodzi do szeregu poważnych wypadków, nie wyłączając dzieci, dorosłych i zwierząt. Wszystko, co może pomóc w minimalizacji zagrożeń, zasługuje na naszą uwagę i najwyższy szacunek. Gospodarstwo rodziny Spychalskich zasłużyło na swoje zwycięstwo. Gratulujemy im i życzymy, aby nowy Major stał się dla nich wiernym pomocnikiem, który w znacznym stopniu przyczyni się do dalszego rozwoju gospodarstwa - powiedział Arkadiusz Fułek, prezes zarządu Zetor Polska Sp. o.o.