Na spotkaniu jakie odbyło się 1 czerwca br. w siedzibie firmy Kramer w Pfullendorf mieliśmy okazję poznać plany producenta na przyszłość i zapoznać się z nowymi modelami maszyn. Jak zauważyli przedstawiciele producenta oraz firmy Korbanek, która jest wyłącznym dystrybutorem na Polskę maszyn Kramer, firma cały czas chce rozwijać segment ładowarek teleskopowych i zauważa, że jest to perspektywiczny rynek. Dlatego też poszerza swoje portfolio i prezentuje nowe modele w tej grupie maszyn.

9 modeli ładowarek teleskopowych podzielonych będzie na dwie grupy. Do pierwszej z nich -bardziej kompaktowej - zaliczyć można 4 modele: KT 306, KT356, KT307, KT357 o wysokości podnoszenia 6 lub 7 m oraz maksymalnym udźwigu do 3,5 t. Maszyny producent dedykuje zwłaszcza do gospodarstw w których potrzeba zwrotnej ładowarki, która zmieści się w starszych budynkach gospodarczych. Ładowarki powinny sprostać tym wymaganiom m.in. dzięki wymiarom nieprzekraczającym 2,3 m wysokości oraz 2,3 m szerokości.

Jeśli i takie wymiary ładowarki okazałyby się zbyt duże, jest możliwość wybrania jeszcze mniejszego modelu KT 276, który dysponuje nieco mniejszym udźwigiem wynoszącym 2,7 t oraz wysokością podnoszenia na poziomie 5,7 m. Najważniejszą jego zaletą są jednak niewielkie wymiary zewnętrzne, które mieszczą się w zakresie poniżej 2 m szerokości oraz wysokości.

Dla większych gospodarstw wymagających maszyn o dużym udźwigu i wysokości podnoszenia, Kramer przewidział 4 modele oznaczone odpowiednio: KT447, KT507, KT557 i KT559. Konstrukcja tych maszyn została dodatkowo wzmocniona tak aby zapewnić możliwość bezproblemowego przenoszenia dużych obciążeń. Dla przykładu można tu podać, że dla zapewnienia optymalnej stabilności maszyny producent zastosował m.in. boczne wsporniki ramienia teleskopu w przedniej części ładowarki.

Ta gama maszyn charakteryzuje się maksymalną ładownością od 4,4 t do 5,5 t oraz wysokością podnoszenia na poziomie od 7 do 8,75 m.

Jak informuje Robert Kamiński z firmy Korbanek, maszyny są już dostępne w ofercie sprzedaży i można już składać zamówienia.