Kongskilde wzmacnia obsługę klienta traktując jako kluczowe zaopatrzenie w części zamienne. W związku z tym, firma zdecydowała się na strategiczną współpracę z Kramp Group w zakresie części roboczych i zamiennych dla rolnictwa. Porozumienie zakłada, że Kramp Group przejmie dystrybucję części zamiennych Kongskilde w Europie, dla importerów, dealerów i klientów, w pierwszym kwartale 2016 r.

-Od dawna chcieliśmy zwiększyć efektywność dostaw części zamiennych dla naszych klientów w całej Europie. Z Kramp Group jako naszym partnerem Kongskilde jest teraz w stanie zaoferować najlepsze warunki dostawy na rynku - powiedział Ole Gade, prezes Kongskilde Industries.

Jako część współpracy, części oryginalne będą teraz dostarczane do klientów przez Kramp Group za pomocą nocnych dostaw, z wyłączeniem tylko kilku krajów. Na wielu rynkach części będą dostarczane kolejnego dnia rano, przy założeniu, że zamówienie zostało złożone przed godziną 18.00.

Kramp Group zostanie odpowiedzialne za utrzymanie stanów magazynowych, co oznacza dla dealerów Kongskilde, że proces zamawiania będzie teraz prostszy. Większość z nich jest już obecnie klientami Kramp Group.

- Dostawa części z Kongskilde wpasowuje się świetnie w nasze założenia logistyczne, natomiast czas dostawy będzie dla większości bardzo atrakcyjny – powiedział Carsten Thygesen, członek zarządu Kramp Group. – Klienci będą zamawiać online lub telefonicznie, a części będą dostarczane następnego dnia rano, co czyni ten proces najprostszym z możliwych.

Według Kongskilde, klienci często pytają wprost, czy części mogą być dostarczone przez Kramp Group, ponieważ jest to równoznaczne z szybką dostawą. Oznacza to także dostęp do zaawansowanych rozwiązań w sklepie internetowym, gdzie również klienci finalni mogą zamawiać online.

Przez lata Kramp Group budowało doświadczenie z zakresu zamówień online oraz sprawnej logistyki. Kongskilde ma teraz możliwość korzystania z wiedzy i doświadczeń największego hurtownika w Europie, specjalizującego się w rynku rolniczym.

- Zwolnione zasoby pozwolą nam skupić się na tym, w czym jesteśmy najlepsi: rozwoju i produkcji maszyn rolniczych, które stanowią wartość dodaną dla rolnika i wpływają na sukces Kongskilde – mówi Ole Gade, prezes Kongskilde.

W najbliższych miesiącach Kramp Group będzie rozwijało kompleksowy zapas części oryginalnych Kongskilde, zaś pracownicy zostaną przeszkoleni, aby móc zapewnić profesjonalną obsługę. Do tego czasu klienci dalej będą składać zamówienia według dotychczasowych zasad Kongskilde.