Zakup Great Plains przez Kubotę obejmuje wszystkie 5 oddziałów firmy wraz z wieloma punktami w Kansas, USA oraz w Lincolnshire, Anglia.

Dai Watanabe, prezes i dyrektor generalny koncernu Kverneland Group, jest przekonany że nabycie Great Plains Manufacturing Inc. zapewni korzystne synergie w grupie maszyn należących do Kverneland Group.

Grupa Kverneland od 2012 r. należy do koncernu Kubota.

–Zakup ten znacząco wzmocni nasze wspólne działania jako globalnego dostawcy inteligentnych i wydajnych rozwiązań dla rolnictwa. Dlatego też, widzimy to jako wielką okazję do wzmocnienia naszej oferty produktowej współpracując np. w zakresie R&D (badań i rozwoju, przyp. red.). Zakup ten będzie prawdziwą korzyścią dla naszych klientów i dystrybutorów– powiedział Watanabe.

Firmę Great Plains Manufacturing założył w 1976 r. Roy Applequist. Obecnie zatrudnia ona ponad 1400 osób w 8 gminach w stanie Kansas(USA) jak i w Sleaford (Anglia).

W jej skład wchodzi pięć oddziałów: Great Plains Ag, produkujący maszyny m.in. do kultywacji i siewu, Land Pride, produkujący m.in. kosiark, Great Plains International, zajmujący się dystrybucją na całym świecie, Great Plains Trucking, zajmujący się transportem oraz Great Plains Acceptance Corporation zajmujący się finansowaniem. Główna siedziba fimy mieści się w Salina, Kansas.