Podczas pokazów prezentowano m.in. kontrolę sekcji w opryskiwaczu polowym, technologię GeoSpread w rozsiewaczu do nawozów czy też siew ze zmiennymi dawkami wysiewu. Jednym z punktów programu była także orka z wykorzystaniem systemu zarządzania pracą na uwrociach w modelach serii M7001. Wszystkie wykorzystywane maszyny towarzyszące były przy tym sterowane z poziomu uniwersalnego terminala Isobus.

– Koncern Kubota stawia czoło wyzwaniom jakie niesie przyszłość. Obecnie mamy możliwość optymalizacji użycia zasobów w rolnictwie. Możliwe jest więc uzyskanie wyższego plonu przy użyciu mniejszej ilości środków ochrony roślin na tym samym areale. Właśnie dlatego na tegorocznych pokazach Kubota Tractor Show skupiliśmy się na precyzyjnym rolnictwie, które jest przyszłością uprawy roślinnej na świecie – mówi Andrzej Sosiński, Manager ds. marketingu marki Kubota

Podczas wiosennej odsłony pokazów Kubota Tractor Show nie mogło również zabraknąć okazji do przetestowania modeli traktorów Kubota M5091 i M5111, które zastępują popularne modele M8560 i M9960.

Oprócz rolnictwa precyzyjnego, duży nacisk położono również na zaprezentowanie maszyn towarzyszących Kubota. Marka planuje bowiem w niedługim czasie wyposażyć swoich dilerów we wszystkie produkty Kubota, a więc również w maszyny dedykowane do uprawy czy zbiorów zielonki. Podczas pokazów wykorzystywano pługi, opryskiwacze, prasy oraz rozsiewacze Kubota.