Kultywatory rodziny Performer (talerzowo-zębowe) stanowią propozycję dla wszystkich tych, którym przychodzi mierzyć się z mocno zagęszczonymi glebami, a także z podeszwami płużnymi. Ofertę Kuhna otwierał model Performer 4000 o szerokości roboczej wynoszącej 4 m wyposażony w trzydzieści dysków (średnica 510 mm) za którymi umieszczone było jeszcze czternaście zębów – masa takiej maszyny wynosi 6900 kg.

→ Więcej o kultywatorach Kuhn Performer tutaj

Nowy wariant – Performer 3000 ma stanowić propozycję dla nieco mniejszych gospodarstw dysponujących słabszymi ciągnikami. Masa maszyny została zmniejszona do 5000 kg (masa wariantu z dodatkowym wałem HD Liner).

Performer 3000 podobnie jak pozostałe modele może być wyposażony w dwa rzędy niezależnych i hydraulicznie regulowanych dysków o wysokości 510 mm, co w przypadku najmniejszej maszyny daje łącznie 22 talerze oraz oraz cztery rzędy zębów hydraulicznych. Maksymalna głębokość pracy wynosi 350 mm w przypadku zębów oraz 100 mm w przypadku talerzy, czyli dokładnie tak samo jak u większych braci.

Nie tylko to zostało zapożyczone z większych modeli, także wybór osprzętu do mieszania i rozluźniania gleby: różnych końcówek, dłut 50 i 80 mm, lemieszy bocznych czy elementów wzmacnianych (elementy robocze pokryte płytkami z węglika). Wał pierścieniowy HD-Liner 700 o profilu w kształcie litery „V” również znajdzie się na liście wyposażenia dodatkowego.

→ Przeczytaj także o kultywatorze Performer 4000

Póki co nie wiadomo, kiedy nowa maszyna pojawi się na polskim rynku. W przypadku rynków zachodnich (Wielka Brytania), maszyna jest wyceniana na kwotę około 46 tys. funtów.