Dzięki specjalnemu systemowi cięgien całkowicie wbudowanych w ramę korpusy mogą być unoszone bądź opuszczane osobno. Z myślą o większym komforcie obsługi i maksymalnej precyzji pracy, podnoszenie korpusów jest sterowane przez GPS. Geolokalizacja pługów pozwala zautomatyzować punkt wejścia i wyjścia korpusów pługa z bruzdy, uzyskując jednorodną i powtarzalną jakość orki bez względu na warunki pracy i bez względu na kształt pola.

Jak informuje producent, pługi z systemem Smart Ploughing zapewniają jednakową jakość orki na całej powierzchni pola. Szybkie i bardzo płynne podnoszenie kolejnych korpusów dojeżdżających do końca pola eliminuje pozostawianie „zygzakowatej” linii zakończenia orki. Dzięki temu nakładka na uwrociu zostaje ograniczona do minimum, co zapewnia dokładne przykrycie resztek pożniwnych oraz zmniejsza ugniatanie gleby ze względu na wyeliminowanie zbędnych manewrów w tym newralgicznym obszarze pola.

Ponadto ustalenie wyraźnej granicy pomiędzy zaoraną glebą a uwrociem pozwala znacznie zmniejszyć wstrząsy i odbijanie pługa podczas orania poprzeczniaków. Automatyczne podnoszenie korpusów za pomocą GPS ułatwia wykonanie orki i pozwala kierowcy skoncentrować się w pełni na prowadzeniu ciągnika.

Dodatkowo zmniejszenie liczby manewrów na uwrociach powinno korzystnie wpływać na cały proces uprawy gleby, ponieważ nie ma już potrzeby poziomowania lub ham¬¬¬owania na końcu pola. Kolejną korzyścią z zastosowania nowego systemu jest także to, że idealnie wykonana orka nie wymaga już wieloletniej praktyki operatora.