Kultywatory Turbo to bardzo uniwersalne narzędzia mogące pracować w zakresie głębokości od 3 do 20 cm. Jak informuje producent, nowy kultywator został zaprojektowany jako konstrukcja uniwersalna, która może być wykorzystana do wielu operacji, od uprawy ścierniska po przygotowanie do siewu.

Może ona zastąpić wiele maszyn używanych w gospodarstwie, jak np. agregat uprawowy, dzięki dużemu zagęszczeniu elementów roboczych lub kultywator ścierniskowy, dzięki zębom o dużej wytrzymałości i wysokim prześwicie pod ramą wynoszącym 725 mm. Natomiast dla zapewnienia optymalnego przepływu gleby, odstęp miedzy elementami roboczymi na całej szerokości roboczej wynosi 19 cm.

Konstrukcja maszyny jest dość kompaktowa - zęby robocze zostały ustawione w 4 rzędach ( w porównaniu do wersji ciąganych gdzie zastosowano 5 rzędów zębów). Aby uczynić Turbo jak najbardziej zwartym, pierwszy i ostatni rząd łap został zamontowany bezpośrednio do ramy.

Dodatkowo wszystkie ramy zastały zaprojektowane metodą MES (Metoda Elementów Skończonych), dzięki czemu jak zapewnia producent rama jest odporna na wstrząsy powstające podczas transportu przy prędkości 40 km/h, oraz jest przystosowana do zastosowania najcięższych wałów.

Wraz z wprowadzeniem wersji zawieszanych Kverneland wprowadził także nowe opcje wyposażenia do wszystkich kultywatorów Turbo. Są to m.in. dwa rodzaje zębów: pierwszy typu S (sprężynowy) oraz ząb typu C na zabezpieczeniu resorowym. Zęby sprężynowe mogą być ponadto wyposażone w jedno z trzech rodzajów dłut: standardowe 55x15 mm dla głębokiej uprawy, typu „dwu-sercówka” 125 mm dla intensywnego mieszania słomy i resztek pożniwnych lub dłuto ze skrzydełkami podcinającymi do płytkiej uprawy.

Jeśli zaś chodzi o elementy robocze dla zębów typu C, wybierać można spośród odwracalnych dłut, które mogą być montowane ze skrzydełkami podcinającymi i deflektorami lub jednego z dłut typu Knock-On (szybkiej wymiany) o szerokościach 80, 150 lub 250 mm.

Ponadto producent daje możliwość wyboru rodzaju sekcji wyrównującej spośród zębów lub talerzy. Zęby równające, zalecane są wszędzie tam gdzie ilość i długość resztek pożniwnych jest niewielka. Z kolei talerze polecane są w przypadkach gdy mamy do czynienia z dużą ilością resztek pożniwnych i chcemy, aby były dobrze pocięte.

Nowe zawieszane kultywatory dostępne będą w 5 szerokościach roboczych: 3 i 3,5 m (maszyny ze sztywną ramą) oraz 4, 5 i 6 m, które są do transportu składane hydraulicznie .