Kursy powstały na liczne prośby nauczycieli szkół technicznych oraz zainteresowanych techniką rolniczą uczniów, chcących poszerzyć swoje wiadomości. Póki co, obejmują one tematykę związaną z podstawami takich zagadnień jak:

  • układy jezdne
  • systemy pompowania
  • osprzęt do rozlewania,
  • rozdzielacze
  • obsługa i kontrola za pomocą interfejsów komputerowych.

Jak na początek, baza informacji nie jest może imponująca, ale stanowi ciekawe źródło dobrze zaprezentowanych informacji, opartych na bogatym doświadczeniu Joskin w budowie i konstruowaniu maszyn rolniczych.

- Chodzi tu o prawdziwy kurs dostępny dla każdego. Poszczególne tematy są przedstawione w sposób dydaktyczny i poglądowy. Wykorzystano różne materiały pomocnicze (zdjęcia, opisy, schematy, filmy, itp.), a podane linki umożliwiają swobodne nawigowanie. Obsługa jest łatwa i intuicyjna. - wyjaśnia Marc Baguette, odpowiedzialny za ten projekt w firmie JOSKIN

Co ciekawe Joskin w swoim macierzystym zakładzie w Soumagne organizuje praktyki zawodowe dla uczniów ostatnich klas szkół technicznych i zawodowych. Przygotowane w specjalnym dziale praktyk, wyposażonym w najnowsze maszyny i narzędzia, tak aby uczniowie mieli okazję zaznajomienia się z najnowszymi rozwiązaniami.

Oczywiście dla nas, taki program wprowadzania młodych ludzi w arkana prawdziwego przemysłu nie jest niczym nowym ani innowacyjnym, jednakże dobrze, że firmy znów zaczynają doceniać inwestowanie swojego czasu i pieniędzy w młodych ludzi, dla których każda godzina spędzona przy maszynie jest cenniejsza od wielu spędzonych w szkolnej ławce. Mamy nadzieję, że podobny belgijskiego dział praktyk powstanie również przy polskim zakładzie w Trzciance.

Materiały pomocnicze (pt. Kurs szkoleniowy), w 7 językach (francuski, angielski, niemiecki, polski, rosyjski i hiszpański), są dostępne pod adresem: www.joskin.com/cursus.