Jednym z modeli, który może zainteresować rolników jest Mustang AL 406. Zwarta i solidna budowa ładowarki powoduje, że sprawdzi się ona w takich zastosowaniach jak prace w kurnikach, oborach czy też wszelkiego rodzaju zadaniach w obrębie gospodarstwa.

Z masą własną na poziomie 2790 kg i szerokością na poziomie 1,2 m (szerokość maszyny bez osprzętu) oraz udźwigiem destabilizującym z łyżką na wprost ( udźwig roboczy stanowi 60-70% udźwigu destabilizującego) na poziomie 1802 kg i wysokością roboczą 2,77 m ładowarka AL 406 jest ciekawą propozycją.

Maszyna standardowo wyposażona jest m.in. w podwójne siłowniki podnoszenia ramienia, samopoziomującą się łyżkę, wydajną hydraulikę (wydatek na poziomie 56.8 l/min) czy też dwie wolne pozycje pływające ramienia/ pływającą łyżkę (floating). W opcji istnieje możliwość zastosowania przedłużki wysięgnika zwiększającej wysokość roboczą do 3,25 m. Możliwe jest również zastosowanie w maszynie przeciwwagi w celu zwiększenia udźwigu.

Do napędzania ładowarki użyto 4-ro cylindrowego silnika produkcji firmy Yanmar o mocy 47,5 KM, który w połączeniu ze zbiornikiem paliwa o pojemności 68 l pozwoli na długą pracę.

Warto w tym miejscu wspomnieć także o kilku innych rozwiązaniach wpływających na trwałość i komfort pracy. W konstrukcji ładowarki AL 406 użyto osie Heavu Duty ZF z pełną blokadą mechanizmu różnicowego, które powinny zapewniać długą i bezproblemową pracę.

Ładowarka napędzana jest hydrostatycznie, wyposażona jest w 2 biegi i prędkość maksymalną na poziomie 20 km/h. Sterowanie odbywa się za pomocą joysticka a standardowe hydrauliczne mocowanie narzędzi roboczych znacznie przyspiesza pracę. Ponadto maszyna wyposażona jest w funkcję zwalniania ciśnienia w obwodzie, co ułatwia sprzęganie narzędzi wymagających zasilania hydraulicznego.

Ceny modelu Al 406 rozpoczynają się od około 140 tys. zł netto i zależą oczywiście od opcji wyposażenia maszyny.