Aby uczcić to wydarzenie, w piątek 1 kwietnia 2016 r. prezes firmy Lely, Alexander van der Lely osobiście przekazał przetrząsacz nowemu właścicielowi. Cała rodzina Van der Schriek została uroczyście powitana w fabryce Lely w Maassluis, gdzie oficjalnie przekazano jej maszynę Lely Lotus.

Nowi właściciele maszyny mieli także okazję do zwiedzenia fabryki, obejrzenia linii produkcyjnych oraz zapoznania się z historią produktów Lely, w tym zakrzywionych palców stosowanych w maszynach Lely Lotus – w 2015 roku obchodzono 50-tą rocznicę wprowadzenia ich na rynek.

Właściciele oczekują, że maszyna zapewniająca świetną wydajność i prędkość pracy będzie służyć im przez wiele lat.

- Przetrząsacz Lotus umożliwia pracę nawet z mokrymi i ciężkimi zbiorami, gwarantując moim krowom paszę o tej samej, niezmiennej jakości oraz prawidłowej zawartości suchej masy - mówi Frank van der Schriek.

W swoim przemówieniu Alexander van der Lely podkreślił, jak istotna jest wydajność i trwałość maszyn do zbioru pasz objętościowych.

- Nasi klienci potrzebują solidnych, wysokowydajnych maszyn zapewniających optymalne rezultaty, ponieważ w swojej pracy nieustannie narażeni są na zmienne warunki pogodowe. Zbiór dobrej jakości paszy w krótkim czasie, mający na celu osiągnięcie właściwej wydajności, to sposób na uzyskanie najlepszych wyników końcowych - powiedział.