Przedstawiciele firmy upatrują przyczyn wzrostu sprzedaży w poprawie cen zbóż i mleka, które stworzyły wśród rolników optymistyczny nastrój inwestycyjny. Szczególnie wysoki popyt zanotowano w Rosji i na Ukrainie, jednak bardzo dobre wyniki sprzedaży widoczne są w krajach Europy Środkowej, m.in. w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Dobre wyniki odnotowano u USA i w Kanadzie. Słabsze wyniki sprzedaży firma uzyskała we Francji, przede wszystkim z powodu gorszych zbiorów w tym kraju.

Wzrost był szczególnie widoczny w sprzedaży pługów i kompaktowych bron talerzowych, jednak sprzedaż rozwinęła się we wszystkich grupach produktów, w tym siewników, kultywatorów i opryskiwaczy polowych.

Zadowolenia z wyników nie kryje dyrektor zarządzający firmy Anthony van der Ley:

- Cieszymy się z poprawy sytuacji gospodarczej. Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu naszych pracowników, udało nam się wyprodukować znacznie więcej maszyn niż planowaliśmy. Jesteśmy także wdzięczni naszym partnerom, a wśród nich dealerom, którzy zapewnili nam optymalne wsparcie w zakresie sprzedaży i serwisu.

Perspektywy na 2018 rok są optymistyczne ze względu na poziom zamówień na początku roku. Wzrost sprzedaży oczekiwany jest w regionach Europy Środkowej i Zachodniej, a szczególny optymizm przedstawicieli firmy budzi duże zapotrzebowanie na nowoczesne technologie rolnicze w Europie Wschodniej, przede wszystkim w Rosji. Z tego powodu zarząd firmy Lemken rozważa możliwość produkcji w tym kraju, aby móc lepiej i łatwiej obsługiwać wschodnie rynki.