Dotychczas na naszym rynku dostępne były tylko ciągniki serii 4700 z kabiną produkowaną przez polską firmę Koja, która oferowała całkiem przyzwoity komfort pracy jednak pod względem designu odbiegała nieco od fabrycznego rozwiązania.

Produkcja ciągników z fabryczną kabiną ruszyła we francuskiej fabryce Massey'a w Beauvais dopiero od połowy br., a ich prezentacja na targach Agro Show w Bednarach była pierwszym publicznym pokazem w naszym kraju.

Nowa kabina jest wyraźnie większa od rodzimej konstrukcji firmy Koja i oferuje - jak na tę klasę ciągników (75-95 KM) - bardzo dużo miejsca, a widoczność we wszystkich kierunkach dzięki dużej powierzchni przeszklenia jest bardzo dobra  (łączna powierzchnia szyb to 5,54 m2). Samo zajęcie miejsca w kabinie jest wygodne dzięki szerokim drzwiom.

Jakość wykończenia wnętrza kabiny także nie odstaje od standardów, do jakich przyzwyczaiła nas firma Massey Ferguson i stoi na bardzo wysokim poziomie. Ponadto dodatkowym atutem nowej kabiny jest przeniesienie rury wydechowej na boczny słupek, co poprawia i tak już dobrą widoczność.

Gama ciągników serii 4700 obejmuje trzy modele z trzycylindrowymi silnikami o mocach 75 KM, 85 KM oraz 95 KM i oznaczeniach odpowiednio 4707, 4708 oraz 4709.