Najistotniejszym celem jaki przyświecał konstruktorom Massey Ferguson było stworzenie ciągników o stosunkowo prostej budowie, które znajdą zastosowanie w mniejszych i średnich gospodarstwach, co może się udać dzięki wprowadzanej właśnie do sprzedaży serii traktorów Global.

Najmniejszymi w ofercie maszyn serii Global, których produkcja odbywać się będzie we francuskim Beauvais, są zaprezentowane pod koniec 2015 roku traktory z serii 4700 o mocach od 75 do 95 KM. Maszyny te wyposażone są w trzycylindrowe jednostki Agco Power o pojemności 3,3 L oraz tylny podnośnik o udźwigu 3 t.

W skład średniej pod względem mocy serii 5700 wejdą z kolei dwa modele dysponujące mocą odpowiednio 100 lub 110 KM , która jest generowana z czterocylindrowego silnika o pojemności 4,4 l, którego producentem jest Agco Power. Większy jest również udźwig tylnego TUZ, który wynosi 4,3 t. W maszynach tej serii wzrósł także rozstaw osi do 2430 mm w porównaniu z 2250 mm w modelach serii 4700.

Najmocniejsze traktory serii Global mają oznaczenie 6700 i składają się na nie dwa modele o mocy 120 lub 130 KM uzyskiwanej podobnie jak w przypadku modeli 5700 z czterocylindrowego silnika Agco Power o pojemności 4,4 l. Udźwig podnośnika wynosi z kolei 5,2 t. Większy jest także rozstaw osi, który wzrósł do 2500 mm.

Wspólnymi elementami, które dzielić będą traktory Massey Ferguson serii Global będzie m.in. mechaniczna skrzynia przekładniowa dysponująca 12 biegami do jazdy w dwóch kierunkach (6 biegów w 2 zakresach). Maszyny będą mogły być wyposażone w mechaniczny bądź elektrohydrauliczny rewers a maksymalna liczba wyjść hydraulicznych wyniesie 3. Wspólne jest także sterowanie tylnym TUZ za pomocą systemu EHR.

Tym co również rzuca się w oczy patrząc na nowe ciągniki jest wspólna dla wszystkich modeli tej serii kabina oferująca dużą ilość miejsca i dobrą widoczność we wszystkich kierunkach.

Jak informuje Paweł Łączny, specjalista ds. ciągników Massey Ferguson w firmie Agco, zainteresowanie nowymi ciągnikami podczas targów Agro Show było bardzo duże i przerosło najśmielsze oczekiwania. Konkretnych zapytań o te maszyny było wiele ale dopiero po ukształtowaniu się w pełni sieci dealerskiej do początku 2018 r. będzie można określić ile z tych zapytań przekuje się na sprzedane maszyny.

Więcej o nowej sieci dealerskiej Agco przeczytasz tutaj