Redlicę RoTeC znajdziemy m.in. w siewnikach: nabudowanym Cataya, zawieszanym D9, pneumatycznym AD-P oraz nabudowanym AD.

Idealna na trudne warunki

Jednotarczowa redlica sprawdza się doskonale przy dużych ilościach resztek pożniwnych oraz na wilgotnych i lepkich glebach. Zdaniem firmy, redlica charakteryzuje się dużą wytrzymałością oraz pracą niemal bez ścierania. Co ważne, w przypadku dużych ilości słomy i resztek pożniwnych redlica się nie zatyka.

Budowa

Redlica prowadzona jest z jednej strony za pomocą tarczy wysiewającej oraz za pomocą czubka redlicy z drugiej. Tarcza z tworzywa sztucznego jest elastyczna, dzięki czemu nie przykleja się do niej lepka gleba. Dlatego nawet w trudnych warunkach precyzyjnie utrzymuje ustawioną głębokość siewu.

Użytkownik ma do wyboru dwie opcje – tarczę ograniczającą głębokość – Control 10 o szerokości 10 mm lub boczną rolkę Control 25 o szerokości 25 mm. Obie opcje pozwalają na szybkie i łatwe ustawienie głębokości siewu poprzez nacisk redlic. Gdy wymaga tego sytuacja, tarczę ograniczającą głębokość na redlicy możemy regulować bez użycia narzędzi w trzech stopniach.