Firma Amrol, z siedzibą w Lipnicy, działa od 2008 roku na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego części województwa mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. Przedmiotem działalności firmy jest sprzedaż maszyn rolniczych, przede wszystkim:  ciągników, kombajnów, maszyn rolniczych czy części zamiennych, olejów oraz smarów.

Uroczystość połączona była z dniami otwartymi firmy John Deere. Gama produktowa tej firmy prezentowana była w kilku stacjach tematycznych.Zaprezentowano między innymi:

Ciągniki rolnicze, w tym omawiane i prezentowane szczegółowo takie modele jak:

·        z serii 5M: 5090M,

·        z serii 5R: model 5100R,

·         z serii 6R (6105 R)z  ładowaczem czołowym (603 R),

·        z serii 6M: 6120 M

Prasy zwijające, w tym omawiane na miejscu były:

·        prasa stałokomorowa John Deere F441M,

·        zmiennokomorowa prasa zwijającą V451M

·        zmiennokomorowa V451R, która zamiast tylnej klapy posiada kurtynę.

Poza tym przedstawiono ofertę kosiarek ogrodowych i maszyn komunalnych. Na koniec omówiono możliwościach zakupu i finansowania maszyn firmy John Deere.

Indywidulanie można było oglądać wystawione na placu w Lipnicy kombajny firmy John Deere czy inne drobniejsze maszyny rolnicze firm współpracujących z firmą Amrol, między innymi  od takich firma jak: Kuhn, Merlo, Wielton czy Bednar.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla odwiedzających, w tym także dla dzieci. Na jubileuszu nie mogło zabraknąć oczywiście tortu, który podkreślił uroczysty charakter tego dnia.