Gwarancja dotyczy opon zakupionych w Europie za pośrednictwem dealerów opon Bridgestone i Firestone lub zainstalowanych jako oryginalne wyposażenie przez producenta pojazdu od 1 stycznia 2021 r. Wyjątkami objęte są przypadki odrębnej gwarancji producenta pojazdu oraz opony, których data produkcji przypada po 1 stycznia 2018 r.

Bridgestone zapewnia, że wymieni oponę lub zwróci do 100% jej wartości na podstawie uzasadnionych roszczeń, które będą zależeć od wieku i pozostałej głębokości bieżnika. Roszczenia gwarancyjne można będzie składać za pośrednictwem lokalnego sprzedawcy opon Bridgestone, a proces kontroli zostanie przeprowadzony przez personel techniczny Bridgestone. Ta nowa gwarancja jest automatyczna i bezpłatna, nie wymaga subskrypcji ani dodatkowego zobowiązania.

Bridgestone z 10-letnia gwarancją for. Bridgestone
Bridgestone z 10-letnia gwarancją for. Bridgestone

W przypadku, gdy opona nie może zostać naprawiona lub stała się bezużyteczna, zostanie przyznany zwrot pieniędzy za zakup nowego produktu Bridgestone lub Firestone adekwatny do zużycia opony obliczonej na podstawie pozostałej głębokości bieżnika i wieku opony.

- Oferowanie naszym klientom najwyższej jakości produktu jest głęboko zakorzenione w Bridgestone. Jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić najwyższej jakości doświadczenie marki przez cały cykl życia produktu - powiedział Mark Sanders, dyrektor generalny ds . rolnictwa w Bridgestone.

- 10-letnia gwarancja na opony świadczy o naszym zaufaniu do jakości produkcji i zaangażowaniu wobec klientów z sektora rolniczego. Wszyscy nasi klienci mogą inwestować w opony Bridgestone i Firestone, wiedząc, że stoi za nimi jakość produktów nie tylko w dniu ich zakupu, ale podczas ich użytkowania w nadchodzących latach - podsumowuje Mark Sanders.

Opony rolnicze znajdziecie na gieldarolna.pl