PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

10 nowych John Deere'ów z Agro-Sieci dla Laird Agro Group

10 nowych John Deere'ów z Agro-Sieci dla Laird Agro Group fot. HJ

2 lipca w Starym Polu (woj. pomorskie) nastąpiło przekazanie kluczyków firmie Laird Agro Group do 10 nowych ciągników John Deere. Jak przyznaje prezes Agro-Sieci – niecodziennie dokonuje się tak dużych transakcji.Spółka Laird Agro Group została założona przez szkotów Marka i Simona Laird jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Obecnie firma jest znaczącym producentem rolnym w rejonie Żuław Wiślanych w północnej Polsce. Na powierzchni ok. 4000 ha uprawiane są pszenica, rzepak, buraki cukrowe i ziemniaki - głównie na sadzeniaki. Warto wspomnieć, iż niewiele ponad połowa gruntów ornych jest dzierżawiona.

W związku z tak dużym areałem produkcji roślinnej spółka Laird Agro Group postanowiła wynająć w wieloletnim kontrakcie 10 ciągników marki John Deere: 4 sztuki dużych ciągników o mocy 400 KM serii 8R, 4 mniejsze traktory serii 6M oraz 2 ciągniki 6R, które trafiły do bliźniaczej spółki PomAgro zajmującej się produkcją ziemniaka na sadzeniaki. Termin odebrania maszyn nie był przypadkowy.

- Przed żniwami jest najlepszy moment na przygotowanie logistyczne - twierdzi Mark Laird, współwłaściciel Laird Agro Group.

Transakcja została dokonana w nowej siedzibie firmy Agro-Sieć w Starym Polu, która jest dealerem John Deere'a (woj. pomorskie).Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (38)

 • Miki2 2020-07-03 14:00:04
  A to przez 5 lat pis im nie wyłączyło 30 %? Jak to? Taka dobra władza
  • Szejk Abdul 2020-07-04 10:43:05
   Szkot tylko dzierżawi , właścicielem jest United Farmers Holding Company („UFHC”) z Arabii Saudyjskiej
   • Karol Ruszkowski 2020-09-24 13:21:06
    Witam czyli te 4000ha to nie są dzierżawy z Kowru tylko od prywatnej osoby? Bo ja słyszałem ze 1500 ha to własność reszta dzierżawy. Pozdrawiam
 • krispin 2020-07-03 13:32:56
  dokładnie nie wiedzą na kogo głosują
 • stanio 2020-07-03 09:29:05
  Polska to jednak eldorado! Dwóch braci przyjechało ze Szkocji i w ciągu jednego pokolenia mają ponad 2 tys. ha własnych na Żuławach!!! W czasach PO (unia wolności itp)-PSL-SLD to się działo! A ludzie chyba już nie pamiętają jak sprzedawali za psi grosz + pod stołem najlepsze części polskiego majątku.. I na kogo zagłosują?
  • Zdegustowana 2020-07-03 09:54:43
   Halo halo! W Polsce był i jest wolny rynek - na tym polega kapitalizm. Czy bronił Wam ktoś kupować ziemię na Żuławach po '89?
   • stanio do zdegustowanej 2020-07-03 10:17:51
    W mojej miejscowości był PGR i bez przetargu został wydzierżawiony spółce pracowniczej za symboliczne kwoty, większość udziałów w tej spółce miał dyrektor, który pozbył się z czasem innych udziałowców. Dzisiaj jest właścicielem.. bo kupił bez przetargu (ta jego spółka kupiła) jako dzierżawca po wycenie rzeczoznawcy. Przypadek? I gdzie tu wolny rynek? Próbowałem wydzierżawić/kupić ale tylko narażałem się na kpiny ze strony aparatu: dyrektor i ludzie w agencji znali się od lat....
   • robert 2020-07-03 11:41:09
    To jedz do szkocji i kup ziemię powodzenia
   • Miki2 2020-07-03 19:27:07
    Jak ktoś się urodził po tym roku to trudno mieć do niego o to pretensje
   • Mateusz do stanio 2020-07-03 19:59:23
    A w którym roku próbowałeś wydzierżawić? Po 2004.. Wykupił udziałowców, ok , a miliony ( przed denominacja) długów, które zostały przejęte razem z udziałowcami? Myśle, że nie wiesz jak to było albo może nawet jeszcze Cię na świecie nie było. Już chyba zapomnieliśmy jak wyglądała wieś w latach 90. Było mnóstwo majątku i ziemi do wydzierżawiania dla każdego, mnóstwo ziemi odłogiem leżało. Rolnicy nie chcieli, mieli dosyć tego szajsu wtedy. Ale przyszedł rok 2004 i nagle wszystkim się odmieniło... chcą zabierać czyjaś własność i dziesiątki lat pracy, bo im się należy... ahhh
   • Widocznie 2020-07-03 20:38:41
    ty dobrze zarabiałaś na poboczu, to mogłaś kupować jak Szkot. Ja w 88 po utracie pracy patrzyłem jak zwiazać koniec z końcem i nakarmić dzieci a nie ziemię kupować
  • T.B. 2020-07-03 12:07:25
   Zapomniałeś o rządach AWS (celowo?). Rządzili już wszyscy tylko nazwy partii się zmieniały.
  • Rolnik 2020-07-03 14:39:59
   PO to nie była tylko Unia Wolności ale także AWS. Do AWS oprócz dzisiejszej PO wchodził dzisiejszy PiS (tak POPiS to była jedna partia, nawet po rozpadzie AWS startowali w wyborach pod nowymi nazwami (PO i PiS) jako taka nieformalna koalicja). A np. prezydent Andrzej Duda był członkiem Unii Wolności... A słynna "złodziejska prywatyzacja" dotyczy właśnie czasów rządów AWS UW, to wtedy nastąpiła masowa wyprzedaż majątku narodowego w tym między innymi polskich cukrowni.
  • Rolnik 🤑 2020-07-03 17:31:22
   Za PiSu też kolorowo Zainteresujcie się ile ziemi skupują biskupi Nie mówię o ziemi kościelnej a posiadanych gruntach przez osoby prywatne "piastujące" stanowisko Biskupa😄 Podpowiem tylko że Papież jak się dowiedział to upomniał biskupów. Zachęcam do odwiedzenia Gniezna podczas zjazdu biskupów Wrażenia lepsze niż podczas motoshow.
  • mnemonic222 2020-07-03 19:57:40
   Jak w latach 90-tych Holendrzy, Duńczycy, Niemcy, Szkoci i inne nacje kupowali ziemię rolniczą i gospodarowali to Polacy ich wyśmiewali i mówili, że są nienormalni, bo nikt przy takiej opłacalności nie będzie tyrał na roli. A oni jednak gospodarowali i się rozwijali. Szkoda, że teraz po latach polaczki zazdroszczą im majątków. Było trzeba iść za ich przykładem i gospodarować wbrew wszystkiemu a nie teraz płakać, że ktoś coś ma. To jest Polska mentalność i zawiść nic nie robić, a już najlepiej żeby inni też nic nie robili. To jeden z powodów dlaczego w Polsce jest tak "dobrze".
   • . 2020-07-03 21:13:09
    OOO! Jest nasz znawca od rolnictwa , ale ten bez ziemi, teoretyk! A wiesz, osiołku, że nawet na kupno taniej ziemi trzeba mieć kapitał? Nie wystarczy kupić na kredyt mając 20% wkładu , trzeba opłacić podatek, ubezpieczenie, mieć na materiał siewny, paliwo, ubezpieczenia, nawozy, środki na ŚOR, uprawę, kombajn, a zwrot jest po roku- jest, albo i nie! A skąd w latach 90 rolnik miał mieć kapitał i sprzęt do uprawy, skoro za komuny dysponował max 20 ha i starą wyeksploatowaną czterdziestką kupioną na przydział z PGR,SKR itp? Za to kapitałem i sprzętem dysponował rolnik zachodni , bo od lat miał dopłaty i inną opłacalność. Dla niego ta ziemia była za grosze! @Stanio ma rację, to byli dyrektorzy PGR uwłaszczyli się na obszarników, bo ANR utworzono z byłych pracowników WPGR, (czyli administracyjnych jednostek nadrzędnych nad PGR-ami), a oni z podległymi dyr. PGR znali się jak łyse konie. Sami sobie wyceniali zwierzęta, maszyny, ziemię uwłaszczając się i robiąc kokosy, a szarych roboli puszczając w trąbę. Kto pamięta tamte czasy wie, że mówię prawdę, a kto należy do towarzystwa wzajemnej adoracji: mnemonic-teoretic, niech klei minusy. Pozdrawiam rolników i teoretyków.
   • mnemonic222 2020-07-03 22:00:32
    @.O widać jakim jesteś znawcą rolnictwa, obronności a nawet butów wioskowych, co znów pogonili cię jak psa ? Jesteś śmiesznym teoretykiem rolnictwa (i pewnie całego życia...), z ziemią za paznokciami i w symulatorze. Nie chodziło o kapitał tylko o to że Polacy nie chcieli tyle pracować a zagraniczni rolnicy tak i to jest zasadnicza różnica. Wielu takich jak ty mówiło, że to nie normalne tyle pracować i nic nie mieć. A teraz żal du...pę ściska i mądry Polak po szkodzie co ? Kilku jednak zaryzykowało i ma nawet po 15 tyś ha, ale tacy jak ty po prostu nie chcą pracować i szukają wymówek. Znam miejsca na Warmii gdzie jeszcze po 2000 roku leżało po 1500 ha i nikt tego nie chciał za darmo, twoi dyrektorzy też. Aż przyjechał człowiek z daleka (znana osoba z branży mięsnej), wziął na próbę - gospodaruje do dzisiaj. Przed nim pies z kulawą nogą tego nie chciał, a to kilka byłych PGR-ów. Także przestań spamować i się żalić jesteś teoretykiem powtarzającym stare teksty ludzi, którym nic się w życiu nie udało, bo niczego nie robili. Zapisz się do szkoły. Sądząc po twoich wypowiedziach, jesteś starym partyjniakiem, który całe życie pierdział w stołek, a teraz skamle i wyzywa bo inni coś mają a on nic tylko żal. Tacy jak ty zawsze będą wyzywać wszystkich od złodziei nawet mających 10 ha, taką macie mentalność. Widać, że należysz do towarzystwa wzajemnej adoracji towarzyszy partyjnych niezadowolonych z przemian, urwało się wam czerwone koryto a teraz żal. Klej te swoje fora o "butach wioskowych" i minusy, o rolnictwie i prawdziwym życiu nie masz pojęcia poza propagandą hejtu. Ludzie już cię przejrzeli, gdybyś żył w tamtych czasach i sam czegoś dokonał to byś inaczej śpiewał. A tak tylko trolujesz w całym Polskim internecie z funflami. Dla mnie jesteś i zawsze będziesz śmiesznym "teoreticiem". Znów ci się nie udało, ty po prostu nie masz pojęcia o rolnictwie, ba nawet nie mieszkasz na wsi. To bardzo smutne, że tacy ludzie jak ty zabierają głos w takich sprawach, ale wiadomo - zapłacono, wykonano...
   • Senior 2020-07-03 22:57:18
    DO @. Kropka gówno to się omija a Ty tam jeszcze grzebiesz. Mam nadzieję że rozumiesz aluzję że chodzi o mne..... tego przypała.
   • Miki2 2020-07-03 22:59:52
    @Mnemonic dlaczego we wszystkich widzisz partyjnych i opłaconych jakaś trauma?
   • mnemonic222 2020-07-03 23:28:21
    @Senior Zmieniaj nicki dalej, zmieniaj i tak cię rozpoznają pod tym przykryciem, a propos gó...a, do ciebie i twoich funfli to pasuje taki cytat z fraszki Jana Sztaudyngera: „Uradziła babka z babką, gó...o najlepiej przykryć czapką”. Pewnie i tak nie zrozumiesz...
   • mnemonic222 2020-07-03 23:38:11
    @Miki2 Ta cała kropka(.), ciągle nawijał pod różnymi materiałami o komunie, dyrektorach, prezesach, zebraniach, partii, plenach itd. Pewnie tęskni stary komuch za PRL-em, w PZPR-rze pierdział w stołek a teraz żal, czerwone koryto się skończyło. Najśmieszniejsze, że mi to przypisywał takie mają metody z tamtych czasów. To opłacony człowiek przejrzyj portale o obronności, rolnictwie i inne to się przekonasz co pisał i jego funfle, rozpoznasz od razu te nicki. Tu próbował zakładać forum o "butach wioskowych", nawet cudze komenty kopiował i moim nickiem podpisał niezły czu...k. Poczekam aż go zamkną, już się biorą za nich, bizon pewnie znów zablokowany za reklamy i hejt...
   • . 2020-07-04 07:28:24
    Dobra i wygodna rada, Senior! Ja mam taki charakter, ze jak spotkam gó..o, to staram się je wyrzucić na pryzmę, aby inny w nie nie wdepnął. Tym razem posłucham jednak twojej rady, bo to g.. zbyt śmierdzi i się klei.
   • hgvv 2020-07-04 08:53:55
    Tymi komentarzami mnemonic to popłynaleś. Masz brzydki zwyczaj przypisywania swoich niecnych czynów,działań i komentarzy innym. Jak by kropka napisal, że dzisiaj jest 4lipca, to też byś się nie zgodzil. Zdaje się, że jesteś nieszczęśliwym, sfrustrowanym człowiekiem. Współczuję
   • Senior 2020-07-04 13:32:53
    Jeden je omija drugi woli usunąć aby inni nie wdepnęli. Mnemonic222 woli nakryć czapka i myśli że jest po problemie. Mnemonic nie wchodz na tematy które Cię przerastają. Twój rozum nieskalany intelektem tylko kaleczy literaturę. Dla Ciebie to jedynie miotła z instrukcją obsługi w wersji obrazkowej.
   • mnemonic222 2020-07-04 23:13:13
    @. Ciebie już wyrzucili nie tylko na pryzmę, ale i kilku innych portali (zainteresowani wiedzą o co chodzi...), za hejt, wyzwiska, reklamy, szczucie, zakładanie "forum o butach wioskowych", kopiowanie cudzych postów i podpisywanie ich innym nickiem. Już tylko pryzma cię czeka w internecie jesteś spalony ruski trolu. Tu nic nie zarobisz i nikogo nie nabierzesz na swoje szczucie Polaka na Polaka, Narodu na Naród. Powodzenia, zmieniaj nicki z funflami może ci pomogą, dobrze ,że się za was biorą...
   • Senior 2020-07-05 22:19:45
    @mnemonoc222 Starasz się obrażać innych a w rzeczywistości odpisujesz samego siebie. Tak się męczysz i tak usuwają Twoje obraźliwe teksty. Ludzie mają Cię tutaj za .............
   • mnemonic222 2020-07-06 21:16:26
    @senior Ja nikogo nie obrażam tylko pisze prawdę a prawda w oczy kole, ty opisujesz samego siebie i swoich funfli tylko po co ? To są wasze trolowskie obraźliwe teksty, po ocenach widać za co ludzie was tu mają...Dla mnie jesteś "seniorem" z gimnazjum nudzisz się w wakacje, że tak się pojawiłeś czy dorabiasz ? Żal mi takich ludzi jak ty, wstydź się swojego zachowania...
   • Zenio 2020-07-06 21:31:49
    A temu co? Leki znowu przestały trzymać?
   • mnemonic222 2020-07-06 22:52:00
    @zenio Ciebie to "trzymają" te lekcje pokory jakie tu dostałeś, do dalej udajesz "rolnika z wielkiego miasta" czy funfle cię znów na pomoc wezwali ? Pojawiasz się zawsze jak oni nie dają rady, co znów życiorys opowiesz, czy z pod sklepu pogonili ?
   • Troll 2020-07-07 08:06:37
    No mnemonic widzę że z ciebie twardy zawodnik , ale uważaj nie naśmiewaj się z ursusa i bizona . Ale jak będziesz świrować to spotkasz się ze mną i może trochę to spotkanie zaboleć , bo ja nie mam żadnej litości i wojna totalna to moje drugie imię .
   • Zenio 2020-07-08 07:28:16
    @mnemonic222 Ja tylko wpadam od czasu do czasu aby się pośmiać. Żniwa mnie poganiają więc czasu nie ma. Ty ziemi nie posiadasz tylko z jałmużny żyjesz więc masz czas na pisanie.
   • mnemonic222 2020-07-15 00:19:11
    @senior(?) Wiedziałem, że nie zrozumiesz, jesteś ograniczonym analfabetą z trudnością formułującym proste myśli. Widać, że nie jesteś rolnikiem tylko człowiekiem zawistnym zazdroszczącym tak jak twoi funfle komuś ziemi i maszyn. Nawet to cię przerasta, zapisz się do szkoły bo całe życie będziesz machał miotłą jak twoi przodkowie. Teraz wiem dlaczego was tak wyśmiewają-bo takie lokalne pręty jak ty nie mają nic do powiedzenia więc hejtuja w internecie. Ty nie jesteś seniorem tylko uczniem w gimbie i tu dostałeś lekcję wychowania i twoi funfle też...
   • mnemonic222 2020-07-15 00:22:22
    @hgvv Ja niczego, nikomu nie przypisuję, tylko piszę prawdę a prawda w oczy kole, to te trole (kropki, dziadki, seniorzy, bizony itp), mają zwyczaj przypisywać komuś swoje teksty, potrafią nawet z internetu przekopiować coś i podpisać cudzym nickiem - a to już jest patologia. To są patole z widłami i płatni hejterzy szczujący jednego na drugiego, ich czas już mija . To są ludzie nieszczęśliwi, sfrustrowani i głupi tak jak ty. Współczuję wam leczcie się..
   • mnemonic222 2020-07-15 00:23:14
    @troll Z ciebie jest twardy zawodnik zmieniasz te nicki, zmieniasz, kumple cię wezwali bo nie dają rady ? Co z bizonem spółkę masz, w symulatorze ? Nie strasz, bizon już straszył prokuratorem w trybie pilnym, wyzywał ludzi po nazwisku - wszystko jest na serwerach twoje groźby też. Dobrze, że się za was biorą - jesteś śmiesznym trolkiem i płatnym hejterem. Przestań świrować, co nudzisz się dzidziusiu z gimby ?
   • mnemonic222 2020-07-15 00:27:07
    @zenio Ciebie wyśmiali pod innym artykułem dlatego tu trolujesz, jesteś "rolnikiem z wielkiego miasta" nawet Stolicę nazwałeś "dziurą". To dopiero śmiech... Tak cię "poganiają", uważaj bo twojego kolegę już tu "pognali jak psa" za trolowanie i zakładanie "forum o butach wioskowych". Ty ziemię masz w symulatorze i za paznokciami, żyjesz z tej jałmużny w "wielkim mieście". Pewnie przepiłeś wszystko ze swoim zgredem a teraz mops i gops co ? Nie chciałeś się uczyć teraz nie pracujesz, podszywaj się dalej ciekawe czy ci zapłacą. Piszesz od rana przez cały dzień, z kumplami. Prawda boli co ? Ja takich ludzi jak ty i twoi kumple trole zawsze będę wyśmiewał, ludzie już was poznali - sami na to zapracowaliście.
 • gaweł 2020-07-03 09:08:43
  O, kolejni polscy rolnicy. To prawda, że spółkom umowy dzierżawy nie są przedłużane?
  • Tomasz 2020-07-04 10:21:39
   A z jakiej racji mają być przedłużene? A czy wiesz, że jak ma się spółkę to dopłaty przysługują nawet przy powierzchni 4 tyś ha ? Myślisz, że skąd mają olbrzymią kasę na rozwój
   • Mateusz 2020-07-04 11:21:04
    Niemożliwe, że do 4 000 też dopłaty? 🙈🙈 Najlepiej dalej likwidować wysokotowarowe gospodarstwa i podzielić po 10 ha. A potem Ty sobie weźmiesz pare działek, żona kilka, brat, szwagier i się uzbiera 1000 ha i wtedy wolno mieć. A wiesz, że do 1000 też są dopłaty?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 3.94.21.209
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drogi Użytkowniku!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych możemy przetwarzać Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. O celach tego przetwarzania zostaniesz odrębnie poinformowany w celu uzyskania na to Twojej zgody. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane dodatkowo jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.