Jubileuszowa gala odbyła się na terenie Targów Poznańskich, a wśród gości znaleźli się m.in. członkowie zarządu firmy Kuhn, pracownicy polskiego oddziału, dilerzy i klienci firmy. Wieczór miał charakter multimedialnej podróży w czasie, która dzięki zaawansowanej technice zrobiła na gościach olbrzymie wrażenie.

Wyjątkowe wrażenia to zasługa nie tylko oryginalnej formy pokazu, ale też niezwykle interesującej historii firmy Kuhn, którą 190 lat temu zapoczątkował ambitny kowal z francuskiej Alzacji - Joseph Kuhn. W 1828 roku rozpoczął on produkcję wag, ale w 1864 jego firma rozpoczęła też produkcję innych maszyn dla rolnictwa.

Dziś firma Kuhn zatrudnia ponad 5 tys. pracowników w kilkunastu fabrykach zlokalizowanych na kilku kontynentach, którzy dostarczają około 65 tys. maszyn rocznie. Jednak zanim do tego doszło firma przechodziła wiele wzlotów, ale też trudnych momentów, m.in. takich jak pożar, który w połowie XX wieku strawił doszczętnie główną fabrykę. Jednak dzięki zaangażowanej załodze i pełnych pasji osób odpowiedzialnych za rozwój firmy nawet tak traumatyczną sytuację udało się przekuć w jeszcze dynamiczniejszy rozwój.

Obecnie firma Kuhn należy do szwajcarskiego koncernu Bucher Industries AG i generuje roczny obrót blisko miliard euro – szefowie firmy zapowiadają, że w 2018 r. wartość tą uda się przekroczyć.

Podczas jubileuszowego wieczoru Thierry Krier, prezes Grupy Kuhn, podkreślił, że przed branżą maszyn rolniczych rysują się dość dobre perspektywy, ale też nowe wyzwania wynikające m.in. z tego, że w przyszłości klientów będzie mniej, ale będą oni bardziej wymagający.

Podczas gali z ust szefów firmy Kuhn padło też dużo słów uznania w kierunku firmy Kuhn Maszyny Rolnicze, która od 20 lat reprezentuje francuskiego producenta na polskim rynku. Jednak sprzedaż maszyn Kuhn w Polsce rozpoczęła się już rok wcześniej w 1997 roku w firmie Agrol, w której jako handlowiec rozpoczął pracę dzisiejszy dyrektor firmy Kuhn Maszyny Rolnicze – Artur Szymczak. Dzięki staraniom jego i całego zespołu Polska jest jednym z najważniejszych dla firmy rynków zbytu w Europie – zajmuje trzecie miejsce po Francji i Niemczech.