Firma 365FarmNet zagadnieniami rolnictwa precyzyjnego zajmuje się od około 20 lat. W tym czasie powstało wiele rozwiązań, jednak to właśnie najnowszy produkt marki posiada liczne przymioty, które mogą zadecydować o jego sukcesie rynkowym. Łatwość w obsłudze i prostota zaproponowanych rozwiązań mają przyczynić się do znaczącego ułatwienia życia rolnikom.

– Cały czas staramy się, aby nasze narzędzie było dopasowane do warunków polskich – np. ciągle aktualizowana lista środków ochrony roślin dopuszczonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pełna lista zarejestrowanych odmian w poszczególnych szeregach gatunków roślin itd. – zaznacza Jerzy Koronczok, przedstawiciel producenta oprogramowania 365 FarmNet.


Warto zaznaczyć, że program w podstawowej wersji, która jest bardzo rozbudowana, jest gratisowy. W ramach darmowej wersji otrzymamy dostęp do mobilnej aplikacji 365Pocket oraz do platformy 365Start. Bez ponoszenia opłat możemy korzystać z takich funkcji jak np.: pełna dokumentacja, karty pól i rejestr środków ochrony roślin, interaktywny kalendarz, czy chociażby informacje pogodowe.

Dokumentacja za pomocą smartfona


Mobilna aplikacja 365Pocket jest nowym rozwiązaniem, które pozwala na ewidencjonowanie wszystkich zdarzeń, zabiegów czy danych ekonomicznych z poziomu smartfona. Systematycznie wprowadzając wszystkie dane, za pomocą jednego kliknięcia możemy otrzymać pełen rachunek ekonomiczny. Jest to niezwykle przydatne narzędzie do ewidencji kosztów w gospodarstwie.

Aplikacja dostępna jest na urządzenia wyposażone w system operacyjny IOS i Android. – W warunkach polskich ponad 80 proc. użytkowników naszej aplikacji instaluje je na systemie Android, co jest charakterystyczne dla naszego kraju. Aby zacząć korzystać z mobilnego rozwiązania 365Pocket, wystarczy pobrać naszą aplikację, zainstalować ją i od razu możemy przejść do jej użytkowania – podsumowuje Jerzy Koronczok.