Wspólnicy, kierownictwo spółki oraz 350 pracowników zebrało się z tej okazji przy taśmie produkcyjnej zakładów w Harsewinkel. Stamtąd komponenty Lexionów są wysyłane w podróż do zakładów Claas w Omaha, w stanie Nebraska, USA.

Elementy są wysyłane w kontenerach. Taka przesyłka jest bardziej ekonomiczna od dostaw całych maszyn ciężarówkami i statkiem. Kombajny Tucoano są montowane w rosyjskim Krasnodarze nad Morzem Czarnym. Montownia Claasa istnieje tam od 2007 roku.

Rozwój i budowa kombajnów mają w Claas długą tradycję: pierwszą maszyną do koszenia, omłotu i wiązania słomy był MDB z roku 1936. Był to zaczepiany kombajn, który podczas jednego przejazdu równocześnie kosił zboże, młócił je i wiązał słomę.

Aktualnie Claas produkuje w Harsewinkel cztery modele w różnych wariantach: Dominator, Avero, Tucano oraz czołową jednostkę - Lexion. Jego „mniejszy brat" - Tucano, produkowany od roku 2008, pokrywa segment premium w wyższej klasie średniej. W klasie kompaktowej kombajny Aver i Dominator sprawdzają się w mniejszych i średnich gospodarstwach.