Ładowarka ze sterowaniem burtowym to dziś jedno z podstawowych narzędzi pracy zarówno w budownictwie jak i w rolnictwie czy pracach ogrodniczych. Mija właśnie 50 lat, gdy pierwsza tego typu maszyna zbudowana przez inżynierów New Holland pojawiła się na rynku. Mimo że pierwsza wersja L35 pozostawała w sprzedaży aż dziewięć lat, jej konstrukcja i funkcjonalność były ciągle udoskonalane.

Produkowane dziś ładowarki burtowe New Holland są rozwinięciem tej udanej konstrukcji zapewniając coraz to lepsze parametry udźwigu i wysięgu oraz komfort i bezpieczeństwo operatora. Rozwinięciem modeli kołowych są dziś kompaktowe ładowarki gąsienicowe, zdobywające coraz większą popularność.

Ładowarka burtowa New-Holland L328  fot. New Holland
Ładowarka burtowa New-Holland L328 fot. New Holland


W najnowszej serii 300 oferowanych jest 9 nowych modeli w zakresach mocy od 60 do 90 KM oraz znamionowej nośności operacyjnej od 815 do 2045 kg. Seria ta zapewnia doskonałą widoczność, większą wysokość oraz wysięg i łatwiejszy w obsłudze interfejs operatora wyposażony w nowe funkcje. Są nim śledzenie serwisowania, 8-calowy, wielofunkcyjny wyświetlacz LCD z kamerą cofania, pokazujący dane o pracy silnika i osiągów ładowarki.

Oprócz łatwych w nawigowaniu funkcji wyświetlacz oferuje możliwość łatwych ustawień elementów sterowania elektrohydraulicznego, umożliwiając operatorowi personalizację i dopasowanie ustawień maszyny do własnych potrzeb.

Logo upamiętniające 50-lecie ładowarek burtowych New Holland fot. New Holland
Logo upamiętniające 50-lecie ładowarek burtowych New Holland fot. New Holland

Upamiętnienie ważnej, 50. rocznicy pojawienia się pierwszej ładowarki burtowej New Holland zostało uczczone specjalną naklejką z napisem “50 Years Edition”, która pojawi się na wszystkich ładowarkach burtowych New Holland zakupionych od połowy czerwca.